Raszyński komisariat czeka przeprowadzka

Region

Niebawem warunki pracy policjantów z komisariatu w Raszynie zmienią się diametralnie. Czekać ich będzie przeprowadzka z dotychczasowej wysłużonej siedziby, do nowoczesnego obiektu. Wszystko dzięki uchwale jaką podjęli radni na 51. sesji Rady Gminy Raszyn.

Raszyńscy radni przyjęli uchwałę intencyjną dotyczącą zamiany nieruchomości należącej do gminy Raszyn. Aktualna siedziba gminnego przedsiębiorstwa komunalnego Eko – Raszyn Sp. z o.o., zostanie zamieniona na nieruchomość skarbu państwa, w której obecnie znajduje się komisariat policji w Raszynie. 
Wójt, Janusz Rajkowski sygnalizował, że budynek w Al. Krakowskiej, w którym obecnie znajduje się komisariat raszyńskiej policji, nie jest już dostosowany do obsługi tak dużej ilości spraw. Komfort pracy funkcjonariuszy też pozostawia wiele do życzenia. Wójt Raszyna w porozumieniu z komendantami powiatowym i stołecznym wyrazili zainteresowanie zamianą budynków. Spotkało się to z aprobatą prezesa zarządu firmy Eko-Raszyn, Romana Waśniewskiego.

Radni podejmując uchwałę, wyrazili też zgodę na utworzenie straży gminnej. – Docelowo, straż ma mieścić się w tym samym budynku co policja, czyli przy ul. Unii Europejskiej. Teraz zespoły prawne opracują szczegóły formy zamiany. Wójt Rajkowski ma nadzieję, że zamiana odbędzie się jeszcze w tej kadencji.
Podczas sesji jednogłośnie przyjęto uchwałę w sprawie dożywiania uczniów z terenu gminy Raszyn. Teraz dodatkowo prawo do gorącego posiłku będzie przysługiwać dzieciom do 7 roku życia, uczniom do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Wójt Rajkowski poinformował też, że na początku października w końcu udało się podpisać umowę dzierżawy z ochockim Zakładem Opieki Zdrowotnej. – Teraz tylko pozostanie podpisanie aktu notarialnego przekazującego ośrodek gminie. Stanie się to niezwłocznie po powrocie pani prezydent Warszawy ze zwolnienia lekarskiego. Wtedy będziemy mieć zielone światło do rozpoczęcia budowy naszego centrum zdrowia. 
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.