Raszyn: Inwestycje drogowe w gminie

Region

W tym roku Gmina Raszyn chce przeznaczyć 5,5 mln złotych na inwestycje drogowe. Za te pieniądze zostaną wybudowane drogi i chodniki oraz przygotowane będą projekty budowlane.

Gmina chce przebudować 7 ulic: Lotniczą, Jesienną oraz ulicę bez nazwy (od ul. Mickiewicza do ul. Szkolnej) – w Raszynie, Sienkiewicza, Kasztanową, Rzepichy we wsi Rybie oraz Złote Łany w Dawidach. Zarezerwowano również środki na projekty budowlane: ul. Przygodowej w Rybiu, Fantazyjnej w Jaworowej, Wschodniej i Szkolnej, ciągu ulic Godebskiego (od Al. Krakowskiej) – Zacisze – Waryńskiego, chodnika przy 6-Sierpnia i Wierzbowej, chodnika przy Miklaszewskiego oraz Szlacheckiej z drogami osiedla Betherówka w Dawidach Bankowych oraz Podleśnej w Sękowinie.

Kolejne inwestycje zaplanowane na ten rok dotyczą budowy chodników przy drogach powiatowych i drodze krajowej. Chodniki pojawią się przy ul. Droga Hrabska, Długiej oraz przy Al. Krakowskiej. Dodatkowo gmina chce wykonać projekt drogi serwisowej po wschodniej stronie Al. Krakowskiej.

W budżecie znalazły się również środki na stworzenie projektu i budowę ciągu ulic Sportowa – Trakt Grocholicki wraz z wytyczeniem geodezyjnym i wykupem gruntu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.