Raszyn wprowadził ulgi dla rodzin

Raszyn

Gmina Raszyn postanowiła wesprzeć rodziny wielodzietne i ułatwić im dostęp do zasobów kultury, sportu oraz edukacji. Służyć temu ma „Raszyńska Karta Dużej Rodziny”.

Program obowiązuje od 1 kwietnia. Dzięki karcie mieszkańcy mogą korzystać z ulg na terenie gminy. – Mieszkańcy dopytywali się, czy istnieje możliwość wprowadzenia ulg dla rodzin wielodzietnych. Samorząd zaproponował takie rozwiązanie i udało się uruchomić program – mówi Michał Kucharski, wicewójt gminy Raszyn.

Jednak warto zwrócić uwagę na jeden istotny fakt. Należy wprowadzić rozróżnienie na Kartę Dużej Rodziny i program gminny. – Program „Raszyńska Karta Dużej Rodziny” jest przyporządkowany do karty ogólnopolskiej. Dla tych mieszkańców, którzy posiadają kartę państwową skierowany jest program gminny. Dzięki niemu mogą korzystać ze zniżek na terenie samorządu. W gminie są rodzinny wielodzietne i ten program jest kierowanych do nich. Są zniżki na basen czy zajęcia w Centrum Kultury – wyjaśnia Elwira Rogowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Raszynie.

Jakie zniżki można otrzymać dzięki programowi „Raszyńska Karta Dużej Rodziny”? Korzystający z raszyńskiej pływalni mogą liczyć na 20 proc. zniżki od podstawowej ceny biletów i karnetów. Dodatkowo za zajęcia w Centrum Kultury rodziny wielodzietne zapłacą 25 proc. mniej. Z kolei rodzice mogą liczyć na 50 proc. ulgę w opłatach za świadczenia wykraczające poza podstawę programową wychowania przedszkolnego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.