Raport z konsultacji dotyczących targowiska gotowy!

Brwinów

Szykuje się jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Brwinów, czyli modernizacja targowiska przy ul. Armii Krajowej. Mieszkańcy mogą zapoznać się z raportem z przeprowadzonych konsultacji społecznych. Swoje uwagi na temat dokumentu można zgłaszać do 6 października.

Konsultacje przeprowadzono, by wybrać przy współudziale mieszkańców najkorzystniejsze rozwiązania w związku z planowaną modernizacją targowiska. Pod dyskusję poddano plan zagospodarowania obiektu i przedstawiono w formie wizualizacji nowe pawilony, miejsca handlu, ciągi komunikacyjne oraz elementy małej infrastruktury. Krótko mówiąc chodzi o to, aby zarówno handlujący jak i osoby korzystające z usług byli zadowoleni z przyszłych zmian. 

Konsultacje przeprowadzono na platformie internetowej „W dialogu”. Pojawiło się pięć pytań. W pierwszym „Jak oceniają Państwo rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne przedstawione w koncepcji, w szczególności w zakresie komunikacji i lokalizacji stref usług handlu?” dominowały trzy pozytywne opinie, przychylne przedstawionej koncepcji, nad dwoma negatywnymi (pierwsza sugerowała, że lepiej wydać pieniądze na inne potrzeby np. przebudowy dróg, a druga zwracała uwagę, że w rozwiązania koncepcyjne nie nadają się „potrzeby soboty”). 

Kolejne pytanie brzmiało: „Jakie inne funkcje należałoby uwzględnić w koncepcji?”. Udzieliły się cztery osoby, dwie z nich chciały, by targowisko pełniło funkcję deptaka z ławeczkami i kawiarnią. Gmina poinformowała, że zostanie to uwzględnione. Dwie pozostałe wypowiedzi dotyczyły zapewnienia dostępnej przestrzeni dla dostawców między stanowiskami otwartymi codziennie. Jednak zaopatrzenie miejsc handlowych może odbywać się tylko przed i po handlu. 

Pytanie nr 3: „Czy forma architektoniczna i założenie urbanistyczne komponują się z istniejącym
otoczeniem – centrum miasta?”. Trzy osoby wypowiedziały się pozytywnie. Jedna zasugerowała żeby poza modernizacją targowiska poprawić estetykę pobliskich budynków. Gmina odpowiedziała, że nie jest to możliwe, ponieważ w dużej części jest tam zabudowa prywatna. 

Przechodzimy do czwartego pytania zawartego w konsultacjach: „Jakie dodatkowe lub inne elementy małej architektury oczekiwaliby Państwo w przestrzeni pasażu handlowo-komunikacyjnego?”. Jedna z udzielających się osób nie widziała potrzeby wprowadzenia dodatkowych elementów. Dwie inne oprócz wnioskowania o takie wyposażenie jakie już uwzględniono, chciały, by powstała fontanna, tablica informacyjna na ogłoszenia i żeby wykorzystać przestrzeń do wydarzeń typu jarmark, kiermasz itd. Wszystko oprócz fontanny zostanie uwzględnione.

Ostatnie z pytań: „Jakie są Państwa inne propozycje rozwiązań, które należałoby uwzględnić w koncepcji?”. Pojawił się pomysł o ustawienie toalety publicznej. Ten element jest aktualnie konsultowany.

Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.