Rajd Rowerowy po Grodzisku

Grodzisk Maz.

To już XVI. edycja rajdu, która odbędzie się pod hasłem „sobota z rodzinką”. Każdego roku w wydarzeniu tym bierze udział wielu miłośników przejażdżek rowerowych. W harmonogramie przewidziano dodatkowe atrakcje.

Szykuje się niezła gratka dla fanów podróżowania na „dwóch kółkach”. W sobotę, 11 czerwca odbędzie się Rajd Rowerowy ulicami gminy Grodzisk Mazowiecki. To impreza, która więcej wspólnego ma z rekreacją niż wyścigami. Chodzi o to aby spędzić czas aktywnie, zdrowo i w doborowym towarzystwie. Do udziału zaproszone są rodziny, dzieci, dorośli i ci nieco starsi – jednym słowem wszyscy!

Nie należy się obawiać, że przeliczymy swoje siły, każdy uczestnik rajdu dobiera sobie takie tempo podróży jakie mu pasuje. Łącznie trasa będzie liczyć około 18 km (w jedną stronę 9 km). Rowerzyści wystartują o godz. 10.00 spod pomnika Józefa Chełmońskiego, który znajduje się na grodziskim deptaku. Celem będzie Izdebno Kościelne, gdzie odbędzie się Piknik Rekreacyjno-Sportowy. A na miejscu będą czekać dodatkowe atrakcje takie jak: poczęstunek, zwiedzanie zabytkowego kościoła i strażnicy OSP w Izdebnie Kościelnym, możliwość udziału w zabawach (strzelanie z broni pneumatycznej, tor przeszkód, konkurencje strażackie i ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy).

Po wszystkich konkurencjach zostaną ogłoszone wyniki sportowych zmagań, a następnie wręczone nagrody. Później przed uczestnikami powrót, tą samą trasą liczącą 9 km. Meta znajdzie się w Parku Skarbków gdzie odbędzie się kolejna impreza pod hasłem „żyj zdrowo i aktywnie”.

Organizatorzy zapewnią również bezpieczeństwo. Przez całą trasę policja i straż miejska będzie „chronić” rowerzystów. Peleton ustawi się zgodnie z następującym schematem: najpierw patrol policyjny, następnie komandor rajdu, peleton uczestników, a tuż za nimi karetka pogotowia i pojazdy techniczne, zapewniające pomoc w przypadku awarii jednośladu oraz auto ciężarowe zabierające zepsute rowery.

Aby wziąć udział w tej iście sportowej i rodzinnej imprezie należy zgłosić się do końca tego tygodnia, czyli do 5 czerwca. Można to zrobić bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia „Bezpieczne Miasto i Gmina” przy ul. Żwirki i Wigury 4 (czwartek godz. 16.00-18.00) lub mailowo pod adresem” bmiggm@poczta.onet.pl.

Niepełnoletni mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką prawnych opiekunów.

Start: 11 czerwca (sobota), godz. 10.00.
Miejsce: Deptak przy Pomniku Chełmońskiego, ul. 11 Listopada, Grodzisk Mazowiecki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.