Radni Milanówka nie chcą OBI

Milanówek

Podczas ostatniej sesji radni Milanówka przyjęli stanowisko, w którym sprzeciwiają się budowie dużego marketu budowlanego na terenie po fabryce MIFAM przy ul. Królewskiej.

Radni przypomnieli swoje obawy związane z budową sklepu sieci OBI. – Potrzeby małego miasta jakim jest Milanówek nie uzasadniają powstawania wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Planowana inwestycja ma bardzo duże rozmiary i zasięg jej oddziaływania obejmie całą okolicę, także system drogowy . Powstanie wyżej wymienionego obiektu, bez przebudowy ulicy Królewskiej, może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego w tej części miasta. Dojazd do pobliskiego osiedla mieszkaniowego będzie szczególnie utrudniony. Inwestycja wygeneruje hałas, nadmierne oświetlenie, spaliny, ruch pojazdów i osób w rejonie spokojnego mieszkalnictwa co będzie miało negatywny wpływ na jakość życia mieszkańców – czytamy w przyjętym stanowisku.

Ujęto się także w obronie mniejszych firm, które mogą nie wytrzymać konkurencji marketu. –  Powstanie wielobranżowego obiektu handlowo- usługowego w naszym mieście znacząco wpłynie na sytuację ekonomiczną wielu lokalnych przedsiębiorców prowadzących działalność o podobnym zakresie branżowym. Małe firmy nie mają szans konkurować z potężnymi placówkami handlowymi. Taka sytuacja spowoduje upadek wielu sklepików i hurtowni w okolicy – zaznaczają radni.

Od początku roku w milanowskim magistracie trwa procedura administracyjna o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla firmy Poderas, której udziałowcem jest Obi Group Holding. Formalności jeszcze trwają i na razie trudno przewidzieć, jaki będzie ich finał. Wiadomo jednak na pewno, że na przebieg tego postępowania stanowisko radnych miasta-ogrodu nie ma żadnego wpływu.

Przypomnijmy, że inwestor stara się, aby przy ul. Królewskiej powstał dwukondygnacy obiekt o powierzchni 6,2 tys m kw, z parkingiem o wielkości 5 tys m kw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.