Radni korzystają z tabletów

Brwinów

Trzeba iść z duchem czasu. Ta myśl z całą pewnością przyświeca Radzie Miejskiej w Brwinowie. Na ostatnim posiedzeniu jej członkowie mogli głosować nad uchwałami za pomocą tabletów.

System wprowadzano stopniowo tak, aby każdy radny mógł opanować korzystanie z urządzenia i posiąść wiedzę na temat pakietu „eSesja”. 2 marca radni z Brwinowa otrzymali tablety. Podczas specjalnego szkolenia mieli okazję zapoznać się dokładnie z pakietem „eSesja”. 

Teraz radni otrzymują projekty uchwał w wersji elektronicznej. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 16 marca głosowania nad projektami odbywały się za pomocą tabletów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych prezentowano także przedmiot dyskusji, listę radnych oraz zapisywano wyniki głosowania. Następnie wszystkie materiały zostały przeniesione do projektu protokołu z posiedzenia.

Można powiedzieć, że to koniec biegania ze stosem papierów, które wcześniej należy wydrukować i kilkukrotnie kopiować. Teraz przekazywanie dokumentów odbywa się niezwykle sprawnie. To oszczędność czasu i ogromne ułatwienie. Warto wspomnieć, że dostęp do danych możliwy jest przez internet. Radni otrzymali już hasła, dzięki czemu swobodnie mogą korzystać z pakietu „eSesja”.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.