Rachmistrz na obchodzie

Region

Już w 99 gminach rachmistrze zakończyli obchód przed Narodowym Spisem Powszechnym 2011 – poinformowało Centralne Biuro Spisowe. Planowo ma się on zakończyć 17 marca.

Na dzień 9 marca br. rachmistrze spisowi zweryfikowali dane adresowe lub współrzędne prawie 4,5 mln punktów adresowych – poinformowało Centralne Biuro Spisowe.

Od początku obchodu przedspisowego, a więc od 1 marca, w systemie zarejestrowało się ponad 17 666. rachmistrzów spisowych. Przy czym w dniu 9 marca w terenie pracowało ich 11357.

W 99 gminach rachmistrze zakończyli już obchód przedspisowy.

Planowo obchód ma się zakończyć 17 marca. Jego celem jest zapoznanie się rachmistrzów z okolicą, w której będą przeprowadzać spis oraz sprawdzenie czy wszystkie budynki, które mają na swoich wykazach rzeczywiście istnieją.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2011) rozpocznie się natomiast 1 kwietnia i potrwa do końca czerwca. Będzie to pierwszy spis powszechny od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W czasie NSP 2011 spisywane będą osoby, które stale zamieszkują lub czasowo przebywają w mieszkaniach, budynkach, obiektach i pomieszczeniach oraz osoby, które nie posiadają miejsca zamieszkania. Oprócz osób spisane zostaną także mieszkania i budynki, w których znajdują się mieszkania, oraz zamieszkane obiekty zbiorowego zakwaterowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.