Puszkarski otrzymał kluczyki

Komorów

Mateusz Puszkarski czeka na samochód. Pojazd przejdzie transformację, która będzie pierwszą tego typu operacją w Polsce. Chodzi o dostosowanie samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Mieszkaniec Komorowa porusza się na wózku inwalidzkim. Puszkarski był utalentowanym panczenistą, który odnosił sukcesy w mistrzostwach Polski oraz w zawodach Pucharu Polski. Dobrze zapowiadającą się karierę sportową przerwał skok do wody. Od siedmiu lat Puszkarski przytwierdzony jest do wózka inwalidzkiego.

W jednej chwili zmieniło się jego całe życie. Mimo to Puszkarski nie poddaje się i stawia na aktywność. Mieszkaniec Komorowa robi wszystko, aby wpłynąć na poprawę życia osób niepełnosprawnych. To on za pomocą platformy crowdfundingowej polakpotrafi.pl zainicjował zbiórkę na rzecz wykonania multimedialnego przewodnika dla niepełnosprawnych kierowców. 

Peugeot Polska ufundował specjalny samochód dla Puszkarskiego, który w najbliższym czasie poddany zostanie modyfikacjom. Na adaptację pojazdu do potrzeb byłego panczenisty potrzebne były pieniądze. Puszkarski nie został sam. W akcję pomocy mieszkańcowi Komorowa zaangażowali sportowcy, stowarzyszenia oraz osoby dobrego serca.

Puszkarski ma już kluczyki do nowego Peugeota Partnera, które odebrał podczas 20. Jubileuszowej Wielkiej Gali Integracji. W najbliższym czasie pojazd zostanie poddany modyfikacjom, aby mieszkaniec Komorowa mógł się stać w pełni mobilny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.