Pumptracki powstaną szybciej niż zakładano

Brwinów

To dobra wiadomość dla mieszkańców Brwinowa, zwłaszcza tych młodszych. Tory rowerowe, tzw. pumptracki mają zostać oddane do użytku jeszcze przed wakacjami.

Tory powstają na terenie nieużytków znajdujących się pomiędzy osiedlem przy ul. Sochaczewskiej a budynkami TBS przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie. Będą to tory easy pumptrack i mini pumptrack. Ten pierwszy to dobrze wyprofilowany tor, po którym można poruszać się bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała. Ten drugi będzie podobny, tylko mniejszy. Po torach można poruszać się nie tylko na rowerze, ale i na deskorolce, hulajnodze lub rolkach.

Postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie są prace budowlane. Okazuje się, że wyprzedzają harmonogram. 24 kwietnia wykonawca rozpoczął układanie nawierzchni asfaltowej. Jeżeli prace będą postępować zgodnie z planem i szyków nie pokrzyżuje pogoda, to nawierzchnia będzie gotowa już w piątek.

– Wczoraj wykonawca rozpoczął kładzenie masy asfaltowej. Jak pogoda pozwoli to w piątek skończą asfaltowanie. Dalej zajmą się innymi pracami, czyli wybudowaniem chodnika, oświetlenia czy zagospodarowaniem zieleni – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest duża szansa, że prace zakończą się przed wakacjami, mimo że umowny termin końca inwestycji to koniec września. Zależy nam, żeby dzieci miały już swobodny dostęp do obiektu w czasie wakacji – dodaje.

Co więcej, inwestycji dogląda ekspert, który potrafi wyczynowo jeździć na rowerze. Gmina zatrudniła takiego „testera”, aby sprawdzał czy wszystko jest poprawnie wykonane. W miniony wtorek weryfikował on kąty i skosy podjazdów i zjazdów. Również po ułożeniu asfaltu sprawdzi czy tor jest prawidłowo wybudowany i bezpieczny.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Pumptracki powstaną szybciej niż zakładano”

 1. none pisze:

  Jak to jest, że Brwinów ma budżet na takie bzdury, jak pumptracki, a nie ma pieniędzy na chociażby odśnieżanie i sprzątanie ulic czy wywożenie śmieci?

  • Brwinowianin pisze:

   🙂 Dokaldnie. A widziałeś nowe przejście pod torami na ul.Sportowej :)?!
   Tego nie da się opisać jaki jest syf!
   A Kosiński zamieszcza na WPR24 dumnie informację, że otwarto nowe przejście !:)
   To przecież jak bym się wstydził .
   Zwróć uwagę na swoją ulicę i monitoruj ją. Kosiński twierdzi przecież, że ulice gminne sa sprzątane samochodami myjacymi raz w miesiącu 🙂
   – tymczasem nie widziałem takiego pojazdu na ulicy gminnej od ponad roku ???
   Owszem, zostały posprzątane ulice powiatowe, ale z z inicjatywy Powiatu, a nie gminy Brwinów.
   To pokazuje że Kosiński jest zwyczajnym KŁAMCĄ i mogę się pod tym podpisać imieniem i nazwiskiem !
   Szkoda że brwinowianie mają takie niskie poczucie estetyki i tak małe wymagania co do naszej gminy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły