PSZOK jeszcze w tym roku

Piastów

Piastowski magistrat wybrał firmę, która zajmie się budową Punku Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK ma być gotowy do końca listopada.

Postępowanie na budowę PSZOK składało się z dwóch zadań. To budowa drogi dojazdowej do PSZOK oraz budowa i wyposażenie punktu. W lutym poznaliśmy wykonawcę pierwszego zadania. Budową drogi dojazdowej zajmie się firma Bud-Bruk z Pruszkowa i zainkasuje za to 1,4 mln zł. Niestety w lutym nikt nie zgłosił się do budowy punktu zbiórki odpadów, dlatego postępowanie na to zadanie trzeba było powtórzyć. Tym razem z powodzeniem. Za budowę PSZOK odpowiadać będzie firma Mkl-Bud z Warszawy, która za wykonanie prac otrzyma niespełna 700 tys. zł.

W ramach inwestycji na działce przy ul. Poniatowskiego zostanie wykonane odwodnienie oraz oświetlenie. Pojawi się tu utwardzony plac manewrowy oraz wymagane wyposażenie. A jak zmieni się ul. Poniatowskiego? Odcinek od ul. Idzikowskiego do PSZOK-u zostanie utwardzony. Wzdłuż drogi pojawi się chodnik.

Zarówno budowa PSZOK-u jak i drogi dojazdowej mają zakończyć się w listopadzie.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “PSZOK jeszcze w tym roku”

 1. Kwas pisze:

  Cieszmy się, że do PSZOK-a mamy w porywach 2 kilometry. Z Ursusa z jedną oponą trzeba jeździć na Siekierki.

 2. Roman Bratny pisze:

  a czy ten gruby niemiły i opryskliwy Pan w okularach dalej tam będzie urzędował

 3. Miro pisze:

  Czy nowy PSZOK będzie czynny tylko jeden dzien w tygodniu (jak teraz) czy godziny i dni jego funkcjonowania będą bardziej przystępne?

 4. TOM_w_PASKI pisze:

  czy przypadkiem firma Mkl-Bud nie ma nic wspólnego z Mkl-Bud sp.zoo będącą w likwidacji zajmującej się mydłem i powidłem o ile tak to MKL – BUD SP. Z O.O. W LIKWIDACJI
  Joliot Curie 19/35
  02-646 Warszawa
  woj. mazowieckie
  Przetargi, które wygrała firma MKL – BUD SP. Z O.O. W LIKWIDACJI, najczęściej zlokalizowane były w województwie mazowieckim. Szacunkowa suma wszystkich udzielonych firmie MKL – BUD SP. Z O.O. W LIKWIDACJI zamówień to 5 708 408,02 PLN. Najwięcej przetargów firma wygrała w roku 2014 (2 przetargi). Instytucją, która najczęściej udziela zamówień tej firmie jest Urząd Miasta Marki.
  Najwyższa szacunkowa wartość udzielonego tej firmie zamówienia to 5 693 623,80 PLN w ramach ogłoszonego przez Gmina Błonie przetargu, którego przedmiotem było Budowa strefy rekreacji i turystyki na terenie istniejącego parku w Błoniu przy ulicy Norwida..
  Najniższa szacunkowa wartość przetargu, jaki wygrała ta firma to 14 784,22 PLN. Przedmiot tego zamówienia to Budowa przepustu z zastawką przy ul. Długiej w Markach w ciągu rowu melioracyjno-komunalnego R-2, na działce nr ew. 115 obręb 1-01 Marki Przetarg ogłoszony był przez Urząd Miasta Marki.
  GRATULACJE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły