Psi plac zabaw w przygotowaniu

Pruszków

W okolicy toru kolarskiego w Pruszkowie powstanie nietypowy plac zabaw. Obiekt będzie przeznaczony dla... czworonogów. Budowa ruszy już niebawem.

Skąd pomysł na budowę placu zabaw dla psów? To inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego, którą zgłosili i wybrali sami mieszkańcy. Oferty na wykonanie psiego placu zabaw okazały się wyższe niż zakładano. Miasto dołożyło więc dodatkowe środki i podpisało umowę z wykonawcą. Za stworzenie placu zabaw dla czworonogów odpowiada firma Weran, która otrzyma za prace ponad 95 tys. zł. Budowa tego nietypowego obiektu już ruszyła, ale tylko formalnie. – Wykonawca prac, z którym podpisano umowę w lipcu został wprowadzony na budowę 7 lipca – mówi nam Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Po wyprodukowaniu urządzeń wykonawca przystąpi do prac związanych z przygotowaniem podłoża oraz montażem urządzeń – dodaje.

Z jakich atrakcji będą mogły korzystać czworonogi? Na placu zabaw znajdą się takie elementy jak równoważnia, duże i małe płotki, słupki do slalomu, tunel, obręcze, drążki do przeskoków z regulacją, szałas, kładkę oraz grzybki. Oprócz „zabawek” dla psów plac zabaw zostanie wyposażony w elementy małej architektury. Pojawią się ławeczki i kosze na śmieci. Na terenie placu zabaw zostaną również umieszczone podajniki z torebkami i kosze na psie odchody.

Kiedy mieszkańcy będą mogli przyprowadzić swoje czworonogi na plac zabaw. – Planowany termin wykonania całości zadania przewidziany jest na połowę sierpnia 2017 – dodaje Jakubczak-Garczyńska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.