PSE zapowiada powrót do konsultacji społecznych

Region

Rozwiązanie umowy z wykonawcą budowy linii 400 kV w gminach naszego regionu nie oznacza, że inwestor całkowicie porzucił swoje plany. Przed podpisaniem nowego kontraktu PSE chce jednak powrócić do rozmów ze stroną społeczną.

Nieoczekiwana decyzja spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne o zakończeniu współpracy z firmami ZUE S.A. i Dalekovod Polska S.A. Ponownie dała nadzieję mieszkańcom 13 mazowieckich gmin (w tym m.in. Jaktorowa, Żabiej Woli, Grodziska i Brwinowa) na zmianę niekorzystnych dla nich planów. Przedstawiciele społecznego komitetu protestacyjnego przyjęli tę informację z umiarkowanym, ale jednak optymizmem. Rozwiązanie umowy z wykonawcami nie oznacza jednak, że linia 400 kV nie powstanie. Otwartym pytaniem pozostaje gdzie zostanie wybudowana. 

Do rozmowy o przebiegu zamierza powrócić sam inwestor. – W niedługim czasie zostanie ogłoszone nowe postępowanie na wybór wykonawcy linii 400 kV w relacji Kozienice-Ołtarzew. Immanentną cechą nowego procesu wyboru wykonawcy będzie włączenie w dialog dotyczący wyboru trasy zarówno wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia jak i lokalnych społeczności, jeszcze przed podpisaniem kontraktu na budowę – czytamy w piśmie skierowanym do stowarzyszeń mieszkańców przez Andrzeja Kaczmarka, prezesa zarządu PSE. 

Na kolejny krok inwestora przedstawiciele strony społecznej nie chcą czekać biernie. 21 listopada zapowiadają obecność na posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Po raz kolejny chcą przypomnieć radnym o przystąpieniu do zmiany planu zagospodarowania Mazowsza i modyfikacji trasy przewidzianej dla linii 400 kV.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.