Przyznała się do włamań

Piastów

Jak już informowaliśmy policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z włamaniami do mieszkań i domów na terenie Piastowa. Jedna z nich przyznała się do zarzucanych czynów.

– Zatrzymaliśmy dwie osoby. Kobiecie przedstawiliśmy dwa zarzuty dotyczące włamań, do których się przyznała. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka w trybie art. 183 k.k. – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kobieta przyznała się do włamań na ul. Dworcowej i Moniuszki w Piastowie. Jakiś czas temu mieszkańcy sami ostrzegali się przed złodziejami na facebookowej grupie. – Zamykajcie się na klucz! Mieszkam w takim miejscu, że większość moich sąsiadów to ludzie starsi, a złodziej jak się łatwo domyślić robi wcześnej rozeznanie (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisała jedna z internautek.

Czy policja planuje zwiększyć patrole w Piastowie? – Lokalna komenda policji ma na uwadze między innymi włamania. Są już służby ponadnormatywne. Apelujemy też do mieszkańców, by informali nas o każdych podejrzanych osobach, samochodach, różnych sytuacjach. Każde zgłoszenie sprawdzamy. Warto też zainteresować się mapą zagrożeń, na której można anonimowo zaznaczać wiele problemów – informuje Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.