Przystąpili do wycinki drzew

Brwinów

Ulicę Pszczelińską czeka kolejny etap przebudowy. Drogowcy postanowili zrobić krok na drodze do jego wykonania. Rozpoczęli od wycinki drzew w rejonie Pszczelina.

Pszczelińska to niezwykle ruchliwa ulica, ciągnie się od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 aż do centrum Brwinowa. Każdego dnia korzysta z niej wielu kierowców. Trwają przygotowania do kolejnego etapu jej przebudowy.

Wzdłuż drogi znajduje się wiele drzew. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął ich wycinkę w trosce o bezpieczeństwo użytkowników drogi. –  Usunięte zostaną wyłącznie drzewa, których zły stan zagraża bezpieczeństwu użytkowników drogi i sąsiednich posesji, co potwierdzili specjaliści z organizacji ekologicznych na etapie postępowania w sprawie wydania decyzji pozwolenia na wycinkę –  tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Mieszkańcy nie muszą się obawiać. Nie wszystkie drzewa pójdą pod topór. Dlaczego? – Pierwotnie miało być wyciętych więcej drzew. Jednak, na początku 2015 roku udało się uzyskać zgodę Urzędu Marszałkowskiego na nietypowe rozwiązania techniczne na tej drodze wojewódzkiej, które z jednej strony są zgodne z przepisami i zapewniają bezpieczeństwo użytkowników drogi a z drugiej pozwoliły na ocalenie wielu cennych drzew –  wyjaśnia Kosiński.

W związku z protestami ekologów konieczna była aktualizacja dokumentacji projektowej jednego z fragmentów ulicy. Gmina podjęła ten krok. Opracowano aktualizację przebudowy ul. Pszczelińskiej od skrzyżowania z ul. Pedagogiczną w Brwinowie do skrzyżowania z DW nr 719 ul. Warszawską w Otrębusach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.