Przystanek to nie parking, strażnicy apelują

Milanówek

Od 20 stycznia autobusy komunikacji zastępczej w Milanówku kursują ulicą Warszawską. Kłopot w tym, że na wydzielonych przystankach wciąż można spotkać zaparkowane samochody.

Przypomnijmy, że zarówno autobusy miejskie, jak i zastępcze linie ZG i ZM od kilku dni jeżdzą zmienioną trasą. Pojazdy poruszają się ulicami Podwiejską i Warszawską, a nie, jak dotąd, Królewską i Piłsudskiego. Do zmiany przyzwyczaili się już pasażerowie, ale jeszcze nie kierowcy samochodów parkujących wzdłuż Warszawskiej. – W związku z reorganizacją komunikacji zastępczej, apelujemy do kierowców o zastosowanie się do zmian wprowadzonych na ul. Warszawskiej. Informujemy, że część drogi funkcjonującej wcześniej jako zatoka parkingowa, od 20 stycznia została czasowo zaadaptowana jako przystanek autobusowy. Miejsce zostało wygrodzone i oznakowane – zaznaczają milanowscy strażnicy miejscy.

Mimo to auta nadal są zostawiane w tym miejscu. – Z naszych obserwacji wynika jednoznacznie, że mimo doskonale widocznej wiaty przystankowej, nie wszyscy kierowcy respektują wprowadzone rozwiązania. Uczulamy, że niezastosowanie się do znaków i nowych zasad reorganizacji postoju na ul. Warszawskiej, może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji zbiorowej – apelują strażnicy.

Zgodnie z  nową trasą, autobusy linii zastępczej ZG jadące do i  z  Warszawy zamiast ul. Królewską i  ul. Piłsudskiego jadą ul. Podwiejską i  ul. Warszawską. Centrum przesiadkowe ZM i  ZG znajduje się na ul. Dębowej, na której stanął przystanek przeniesiony z  ul. Piłsudskiego. Trasa na linii C komunikacji miejskiej została rozszerzona, ma ułatwić mieszkańcom dostanie się do nowych przystanków komunikacji zastępczej m.in. na ul. Królewskiej, Podwiejskiej, Warszawskiej i  Krakowskiej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.