Przygotują koncepcję al. Marii Dąbrowskiej

Komorów

Władze powiatu pruszkowskiego po raz kolejny podejmują temat modernizacji al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Jednak nie chcą narzucać rozwiązań z góry, liczą za to na inwencję projektantów.

Władze powiatu pruszkowskiego po raz kolejny podejmują temat modernizacji al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Jednak nie chcą narzucać rozwiązań z góry, liczą za to na inwencję projektantów.

Al. Marii Dąbrowskiej uznawana jest za jedną z najpiękniejszych ulic w Komorowie. Faktycznie bez względu na porę roku spacer wzdłuż głównej arterii w Komorowie dostarcza pięknych widoków. Takie odczucia mogą mieć piesi, ale już nie kierowcy aut. Tym drugim piękno okolicy przyćmiewa… stan drogi. Nawierzchnia drogi jest w tragicznym stanie – wszędzie są dziury zapadliska i pęknięcia. 

Ta sytuacja niebawem może się zmienić bowiem władze powiatu pruszkowskiego przygotowują się do modernizacji al. Marii Dąbrowskiej. W ubiegłym roku starostwo powiatowe przeprowadziło konsultacje z mieszkańcami. W czerwcu bieżącego roku ogłoszono natomiast konkurs architektoniczny. – Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich jednoetapowy konkurs wyłoni najlepsze pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym, rozwiązanie na zagospodarowanie al. Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie, który poznamy na przełomie października i listopada. Wtedy to przyznane zostaną trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Niedługo potem odbędzie się wystawa konkursowa i dyskusja publiczna na temat wybranych projektów – mówił w czerwcu Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

Do konkursu zgłosiło się 15 chętnych. Teraz zajmą się przygotowaniem koncepcji. Projekty mają być gotowe do 6 listopada. Autor najlepszej pracy zostanie zaproszony do negocjacji, by w trybie zamówienia z wolnej ręki przygotować dokumentację projektową dla przebudowy drogi nr 3115 W – al. M. Dąbrowskiej w Komorowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.