Przygotowania do otwarcia Mediateki

Grodzisk Maz.

Dobiega końca budowa Centrum Seniora i nowoczesnej biblioteki przy ul. Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim. Uroczyste otwarcie obiektu odbędzie się 6 października.

To jedna z najważniejszych grodziskich inwestycji kulturalnych. Pierwszą łopatę na placu budowy wbito w lipcu ubiegłego roku. Budynek będzie służył jako centrum integracji społecznej ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb seniorów. Znajdzie się tam też nowoczesna strefa usług bibliotecznych, czyli właśnie mediateka.

Dziś efekt prac można już podziwiać na własne oczy, choć pozostały jeszcze prace wykończeniowe, a teren wokół obiektu wymaga uporządkowania. Postępami w przygotowaniach do otwarcia pochwalił się w mediach społecznościowych Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Już za kilka dni w pomieszczeniach będzie montowane wyposażenie nie tylko meblarskie, ale także elektroniczne. Na 2400 m2 powierzchni użytkowej mieścić się będzie Centrum Seniora i nowoczesna Biblioteka. Otwarcie już 6 października, zapraszamy! – zaznaczył.

W obiekcie przy Bartniaka znajdą się m.in. strefa gastronomiczna, strefy ruchu i relaksu, sala gimnastyczna, telewizyjna, szatnie i toalety. Na piętrze ulokowano ciche pomieszczenia i gabinety lekarskie, czytelnię i salę spotkań. W części bibliotecznej wyznaczono trzy strefy: dla dzieci (boks przedszkolny, strefa dzieci do 8 lat, strefa dzieci do 12 lat), youmedia (12-24 lata), bibliotekę z czytelnią dla dorosłych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.