Przygotowali lalki dla dzieci z Afryki

Nadarzyn

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Witolda Doroszewskiego w Nadarzynie zaangażowali się w pomoc dzieciom z Afryki. Z myślą o nich przygotowali lalki, które zostaną wystawione na licytację.

Nadarzyńska placówka włączyła się w ogólnopolską akcję „Wszystkie Kolory Świata”, która jest organizowana przez UNICEF. W krajach trzeciego świata często brakuje podstawowych artykułów, a najmłodsi zmagają się z chorobami. Teoretycznie wydaje się, że te problemy są odległe i nic nie możemy zrobić, jednak akcja „Wszystkie Kolory Świata” daje nadzieję.

Uczniowie nadarzyńskiej podstawówki nie zastanawiali się ani przez chwilę i postanowili przystąpić do pracy. Ogromne zaangażowanie, pomysłowość sprawiły, że wspólnymi siłami uszyto kilkanaście lalek. Dzieci musiał je najpierw zaprojektować, a później przygotować. Każda lalka otrzymała imię i przyporządkowano do niej kraj, z którego pochodzi. 

Teraz do akcji wkroczą rodzice, dziadkowie i sympatycy szkoły. Uczniowie zaprosili ich do szkoły, gdzie 17 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się licytacja. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na pomoc najmłodszym z Angoli, którzy umożliwią szczepienia i walkę z takimi chorobami jak odra, gruźlica, polio czy żółta febra. 

Ważny jest aspekt edukacyjny akcji. Dzieci mają okazję zobaczyć, że wspólnym wysiłkiem mogą nieść pomoc. To już czwarta edycja akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Dotychczas udało się zebrać blisko 2 mln zł, które przekazano na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.