Przychodnia na Drzymały w remoncie

Pruszków

Praca wre. Pomieszczenia Przychodni Rejonowej przy ul. Drzymały w Pruszkowie zmienią swoje oblicze. Szczegóły w tekście.

Placówka remontuje pomieszczenia na trzecim piętrze z przeznaczeniem na Poradnię Zdrowia Psychicznego i Poradnię Leczenia Uzależnień oraz sale, w których do tej pory funkcjonowała rehabilitacja. I to w związku z tymi pracami do 21 grudnia wykonywanie zabiegów zostało wstrzymane. Działalność zostanie wznowiona 22 grudnia.

Ostatnio pojawiło się wiele kontrowersyjnych informacji na temat prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych. Chodzi o to, że NFZ nie przyznał przychodni kontraktu. Jednak pruszkowskie starostwo zapewnia, że zabiegi będą dalej prowadzone w przyszłym roku. – Wbrew informacjom jakie rozprzestrzeniane są głównie w przestrzeni internetu, placówka nadal i nieprzerwanie będzie realizowała świadczenia rehabilitacyjne. Prawdą jest, że NFZ nie przyznał przychodni kontraktu, ale będziemy realizowali nasze zobowiązania w stosunku do pacjentów –  mówi Krzysztof Rymuza, wicestarostwa powiatu pruszkowskiego. – Lista zapisanych osób obejmuje działalność przychodzi do końca czerwca 2018 i wszystkie te świadczenia będą wykonane. Wiemy jak ważne są dla pacjentów i nie wyobrażamy sobie, aby rehabilitacja miała przestać działać, dlatego będziemy ją finansowali we własnym zakresie. Nie ma powodów do niepokoju – wyjaśnia.

Dotacja na inwestycję w wysokości 268.697,00 zł pochodzi ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.