Przybywa stojaków w Podkowie

Podkowa Leśna

Nowe stojaki rowerowe pojawiły się w podkowiańskim Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz w Ogrodzie Matki i Dziecka. Kolejne zostaną ustawione niebawem w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Solidne i eleganckie stojaki są już do dyspozycji rowerzystów. – Podobnie jak słupki bezpieczeństwa i inne elementy małej architektury finansowane są z naszego budżetu. Jeśli zostaje nam trochę pieniędzy, to wymieniamy starą i mało estetyczną infrastrukturę. To takie stojaki, które lubią rowerzyści, czyli przypinane do ramy, a nie tzw. „wyrwikółka”. Są mocno spersonalizowane, mają napis „Podkowa Leśna”. Ustaliliśmy też z WKD, że w ramach wspólnej inwestycji park&ride pojawią się takie same, tylko dodatkowo z logo WKD – mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Póki co ustawiono 12 stojaków, a trzy kolejne oczekują na montaż. Władze miasta ogrodu czekają na sugestie mieszkańców i wskazówki co do ich lokalizacji. Ale to nie wszystko. Od Fundacji Allegro Podkowa otrzyma dodatkowe stojaki, które zostaną ustawione przed urzędem. – To bardzo miły gest. Fundacja wie, że w konkursie polegającym na przejechaniu jak największej liczby kilometrów nie mielibyśmy szans, bo Podkowa jest za mała. Więc doceniła nasze starania o ścieżki rowerowe i infrastrukturę. Dlatego postanowiła nas wyróżnić – wyjaśnia burmistrz Tusiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.