Przybędzie punktów monitoringu ulicznego

Region

Niebawem powiększy się miejski system monitoringu. Władze Milanówka chcą przeznaczyć dodatkowe pieniądze na jego rozwój.

Zapisy kamer są bezwzględne jeśli chodzi o faktyczny przebieg zdarzeń i mogą stanowić materiał dowodowy w przypadkach niszczenia mienia publicznego, pobić, napadów, czy kolizji i wypadków drogowych. W Milanówku znajdują się obecnie 24 punkty monitoringu ulicznego.

Burmistrz Jerzy Wysocki chciałby powiększyć miejski monitoring w okresie maj – czerwiec o kolejne cztery punkty. Kamery znalazłyby się w okolicy Turczynka Sportowego wraz z Rodzinnym Ogrodem Działkowym „Malwa”, na skrzyżowaniu ul. Królewskiej z ul. Podwiejską i ulicą Turczynek w rejonie stacji paliw Orlen, na skwerze Wacława Wdowiaka przy rogu ulic Krakowskiej i Dworcowej oraz na osiedlu TBS Łęgi.

– Ze wstępnych wyliczeń wynika, że nie będą to duże koszty. To wydatek rzędu 55 tys. zł. Jednak zanim monitoring zostanie zamontowany, niezbędne jest dokonanie korekty budżetowej, do której przygotowujemy się w maju. Montaż mógłby odbyć się na początku wakacji, ale wcześniej muszę  przedstawić to radzie miasta i uzyskać jej zgodę na niewielkie zmiany w budżecie – mówi burmistrz Wysocki.

W siedzibie straży miejskiej, w jednym z pomieszczeń znajduje się konsola z ponad 20 monitorami. Oficer dyżurny SM ma stały podgląd na to, co się dzieje w miejscach objętych monitoringiem, to jest m.in. w rejonach obu stacji WKD, dworca PKP wraz z przejściem, stadionu Milan i szkół. Komendant milanowskiej SM Andrzej Wacławek mówi, że w razie, gdy strażnika coś zaniepokoi, może zrobić odpowiednie zbliżenie obrazu z kamery. Informuje też, że zdarzają się przypadki przekazywania policji nagrań dotyczących np. wypadków drogowych.   

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.