Przybędzie kursów WKD. Jest nowy rozkład

Kolej

Zgodnie z zapowiedziami Warszawska Kolej Dojazdowa uruchamia nowy grafik jazdy kolejek. Od grudnia połączeń będzie więcej, składy będą też szybciej pokonywać trasę.

Po długich miesiącach utrudnień związanych z modernizacją szlaku „wukadki” w końcu mamy dobrą wiadomość dla pasażerów. Opłacało się pomęczyć w trakcie remontów, bo nagrodą za cierpliwość jest nowy rozkład jazdy, a w nim więcej pociągów. Dokładnie o 31 w dni powszednie i o 32 w soboty, niedziele i święta.

Na czym dokładnie polegają zmiany? – Wprowadzenie w dni powszednie podstawowej częstotliwości kursowania co 10 min. w godzinach szczytu oraz co 15 min. poza szczytem na relacji pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD. Równocześnie wszystkie kursy w relacji do/z Komorowa ulegają wydłużeniu do Podkowy Leśnej Głównej – informuje przewoźnik.

Również w soboty, niedziele i święta przybędzie połączeń. – Wprowadzenie w soboty, niedziele i święta podstawowej częstotliwości kursowania co 20 min. na relacji pomiędzy stacją Podkowa Leśna Główna i stacją Warszawa Śródmieście WKD. Pociągi ze stacji Warszawa Śródmieście WKD będą wyprawiane w stałym takcie co 20 minut w następującym układzie: 20 minut po każdej pełnej godzinie do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, 40 minut po każdej pełnej godzinie do przystanku osobowego Milanówek Grudów, każda pełna godzina do stacji Podkowa Leśna Główna – czytamy w komunikacie WKD.

Jak zaznaczają kolejarze, uruchomienie dodatkowych pociągów spowoduje, iż przesunięciu ulegną odjazdy ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz z przystanku osobowego Milanówek Grudów.

Kolejki pojadą też szybciej. W relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska czas przejazdu skróci się o 2 minuty, w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Milanówek Grudów od 2 do 4 minut.

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 11 grudnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.