Przy ul. Mszczonowskiej powstanie chodnik

Janki

W Jankach przy drodze wojewódzkiej nr 665 zostanie wybudowany chodnik. Urząd Gminy w Raszynie właśnie rozpoczął poszukiwania wykonawcy tego zadania.

Ul. Mszczonowska leży w ciągu drogi wojewódzkiej nr 665. Jeszcze przed oddaniem do użytkowania trasy S8 była to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg nie tylko w naszym regionie, ale i całej Polsce. Choć wcale to nie oznacza, że dziś jest tam „luźno”, ponieważ przy Mszczonowskiej znajduje się duże centrum handlowe. Dlatego budowa chodnika powinna znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo w tym miejscu.

Chodnik powstanie w Jankach po stronie południowo-wschodniej. W ramach zamówienia przewidziano około 233 m ciągu pieszego o szerokości 1,5 m, zabudowę fragmentu istniejącego rowu przepustem krytym, umocnienie rowu płytami ażurowymi (70 m kw.), renowację rowów przydrożnych, a także wygrodzenie chodnika słupkami. Chodnik zostanie wybudowany z kostki betonowej szarej.

Jak będzie wyglądała stała organizacja ruchu w tym miejscu? – Oznakowanie przedmiotowej inwestycji polegać będzie na umieszczeniu, w poprzek projektowanego chodnika na wysokości istniejących zjazdów, urządzeń bezpieczeństwa ruchu w postaci słupków U-12C (klasyczne biało-czerwone słupki – red.) zapobiegających ruchowi pojazdów mechanicznych po chodniku oraz barier rurowych żółtych U-12 – czytamy w dokumentacji projektowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.