Przezorny, zawsze ubezpieczony…

Region

Policjanci apelują o zwracanie uwagi na podejrzane osoby, podające się m.in. za pracowników elektrowni czy gazowni. Zasada ograniczonego zaufania może nas uchronić przed kradzieżą.

Na naszej facebookowej grupie „Grupa WPR24.pl – Pruszków, Grodzisk i okolice” pojawił się post dotyczący mężczyzn podających się za przedstawicieli gazowni. – Po Żółwinie w godzinach południowych chodziło dwóch facetów. Przedstawiali się, ze są z gazowni. Prosili o rachunki z ostatniego pół roku. Chodzili od domu do domu. Z żadnej firmy która obsługuje ten rejon nie potwierdziła wypuszczania pracowników w teren. Oczywiście nie mieli legitymacji ani żadnego dokumentu poświadczającego ich tożsamość i firmę dla której pracują. Jak się tłumaczyli „oj zapomnieliśmy”? Podajcie dalej żeby ostrzec mieszkańców. Starsi ludzie chętnie wpuszczają takich do domów i są niestety zbyt ufni – napisała Wioletta.

Poprosiliśmy policję o sprawdzenie tych doniesień. – Nie mamy zgłoszenia na ten temat. Być może nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie – zaznacza podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Zgłoszenie z prośbą o sprawdzenie dwóch mężczyzn otrzymaliśmy natomiast z Piastowa. Okazało się, że panowie faktyczni są pracownikami jednego z dystrybutorów energii elektrycznej – powiedziała nam rzeczniczka.

Policja przypomina i apeluje, by w przypadku najmniejszych wątpliwości nie wpuszczać do domu osób podających się za przedstawicieli gazowni, elektrowni, wodociągów czy dystrybutorów telewizji. Należy też powiadomić policję.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.