Przetarg unieważniony, będzie kolejny?

Piastów

Piastów nosi się z zamiarem przebudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Niedawno ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy oraz rozbudowy placówki. Postępowanie zostało unieważnione. Dlaczego?

Miasto chce zrealizować plan, który zakłada powstanie zespołu licealno-gimnazjalnego. Pierwszym krokiem ma być modernizacja istniejącego budynku. Kolejny etap zakłada wybudowanie hali sportowej oraz łącznika pomiędzy budynkami. Tak wyglądają plany, jednak już na początku drogi do ich realizacji pojawił się problem. Miasto unieważniło postępowanie przetargowe na projekt rozbudowy placówki.

Powód? Tak jak w wielu przypadkach chodzi o pieniądze. 2 marca minął termin składania ofert w postępowaniu przetargowym. Do urzędu wpłynęła tylko jedna propozycja, więc wydawałoby się, że wszystko jest jasne. Problem pojawił się w momencie, gdy urzędnicy zobaczyli, ile firma oczekuje za realizację zadania. Ponad 600 tys. zł – na tyle Piastów pozwolić sobie nie może.

Zatem pojawił się problem. Postępowanie trzeba było unieważnić. Zasadne jest pytanie, co dalej? – Ogłaszamy kolejny przetarg, w którym będziemy szukać wykonawcy projektu. Na realizację zadania przygotowaliśmy 400 tys. zł – odpowiada Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa.

Przypomnijmy. Jeszcze kilka miesięcy temu Piastów nie nadzorował pracy liceum. Zmieniło się to we wrześniu, kiedy placówka wróciła w ręce miasta. Włodarze uznali, że budynek wymaga zmian. Założono, że budynek w nowej odsłonie zaprezentowany zostanie jesienią 2017 roku, jednak już na początku pojawiają się problemy. Czy pokrzyżują one plany włodarzom?

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.