Przetarg na remont Willi Millera rozstrzygnięty

Piastów

Urząd miasta w Piastowie rozstrzygnął przetarg na remont zabytkowej Willi Millera. Po podpisaniu umowy z wykonawcą prace będą mogły ruszyć.

Willa Millera to jeden z bardzo charakterystycznych obiektów na mapie Piastowa. Przed laty swoją siedzibę miała tu szkoła podstawowa, potem stała się „domem” dla harcerzy z hufca ZHP w Piastowie. Przez lata nie doczekała się jednak generalnego remontu. Od jakiegoś czasu Willa stała pusta. Teraz ma się to zmienić.

Piastowski magistrat najpierw wywalczył spore, kilkumilionowe dofinansowanie na odnowienie tego budynku, a teraz wyłonił firmę, która zajmie się wykonaniem prac. Kropką nad „i” będzie podpisanie umowy, a to, zgodnie z procedurą, powinno nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę ogrodzenia od strony ulicy Bohaterów Wolności wraz z bramą wjazdową i furtką, skucie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, rozbiórkę ścianek działowych, stropów drewnianych. W budynku pojawią się nowe instalacje elektryczne, nowoczesna kotłownia, pełne wyposażenie konieczne w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Do tego oczywiście wymiana okien i innych elementów, które nie nadają się do dalszego użytku. Przed Willą pojawi się parking, a cały teren zostanie zagospodarowany zielenią. Remont ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku.

Docelowo Willa Millera ma stać się m.in. siedzibą filii biblioteki publicznej, harcerstwa wraz z „harcówką”, domu dziennego pobytu dla seniorów oraz ogólnodostępnej świetlicy środowiskowej Centrum Dialogu „Pokolenia”.

Inwestycja pochłonie ponad 4,7 miliona zł.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.