Przetarg na pomosty do powtórki

Grodzisk Maz.

Przetarg na budowę kolejnych pomostów na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim został unieważniony. Poszukiwania wykonawcy wznowiono.

Grodziskie Stawy Walczewskiego już dziś cieszą oko, jednak ich ostateczny kształt poznamy za jakiś czas. Grodziski magistrat systematycznie „dokłada” atrakcji w ty miejscu. Dziś można tu korzystać m.in. ze strefy do street workoutu, boisk do siatkówki plażowej, od wiosny do jesieni mieszkańcy chętnie korzystają z wypożyczalni rowerów wodnych i kajaków, a latem z plaży i kąpieliska.

Tę listę mają uzupełnić kolejne pomosty. Kłopot w tym, że choć do przetargu na ich budowę zgłosiły się trzy firmy, to oferty były zbyt wysokie. Przetarg unieważniono i ogłoszono po raz kolejny. Nadal jest szansa, że pomosty pojawią się na stawach jeszcze przed wakacjami. W dokumentacji przetargowej nie wprowadzono zmian i wybrana firma będzie miała 120 dni na wykonanie pomostów.

Gdzie pojawią się konstrukcje? Pierwszy pomost powstanie po przeciwnej stronie kąpieliska. Będzie to pomost wypoczynkowy, na którym mają docelowo pojawić się drewniane leżaki. Drugi z pomostów zostanie wybudowany na północnym zbiorniku. Tu zaplanowano miejsce na drewniane leżaki i siedziska. Trzeci pomost powstanie na wodzie tuż obok plaży i kąpieliska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.