Przetarg na „Małego Kopernika” jeszcze w tym roku

Grodzisk Maz.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej nazywane również „Małym Kopernikiem” do tej pory nie miało szczęście. Przetargi na realizację inwestycji zakończyły się fiaskiem, a inwestycja trafiła do szuflady. Przyszła jednak pora na odkurzenie dokumentów i projektów i powrót do pomysłu.

„Mały Kopernik” ma powstać przy ul. Sportowej. Znajdzie się w nim sala widowiskowo-sportowa, skatepark, ścianka wspinaczkowa oraz wieża z obserwatorium astronomicznym. Inwestycja miała być zrealizowana wcześniej, jednak konieczne było „ustąpienie miejsca” Mediatece.

Dwa lata temu władze Grodziska Mazowieckiego zapowiedziały, że z budową hali muszą poczekać, aż uspokoi się sytuacja na rynku budowlanym. Teraz przyszła pora, by powrócić do planów budowy. – Pracujemy nad tą inwestycją i nie wycofujemy się z niej. Chcemy przeprowadzić jeszcze dialog techniczny, by znaleźć oszczędności i sprawdzić czy nie da się poprawić rozwiązań stworzonych kilka lat temu przez projektantów. Chodzi o możliwość wprowadzenia zmian elementów konstrukcyjnych np. przestawienie trybuny w inne miejsce. Ewentualne zmiany nie wpłyną ani na bryłę budynku, ani na jego funkcje. Przetarg na budowę hali chcemy ogłosić w drugiej połowie tego roku – podkreśla Grzegorz Benedykcińki, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu około 2,5 roku. Finał prac planowany jest na 2021 r.

Władze Grodziska nie wykluczają również dodania nowych funkcji. Chodzi tu o możliwość dobudowy krytego toru wrotkarskiego, który zimą zamieniałby się w lodowisko. Ta kwestia jest jeszcze w fazie koncepcji.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przetarg na „Małego Kopernika” jeszcze w tym roku”

 1. sorki pisze:

  No i co z tego, jak tam (jak i w całym Grodzisku) nie ma gdzie zaparkować :-/

 2. John pisze:

  Tylko Grodzisk!

 3. Grodziski Patryjota pisze:

  akurat Pan Burmistrz z PGR odda inwestycję na wybory samorządowe
  a ciemny lud to kupi
  robi dużo tylko komu to potrzebne
  zbudujmy nowy stadion
  prawdziwą galerię a nie namiastkę galerii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły