Przepytają mieszkańców Milanówka i Grodziska

Region

W Milanówku o planowaniu przestrzennym, w Grodzisku o rewitalizacji terenów wiejskich. Władze obu miast przygotowały ankiety o kierunkach działań najważniejszych dla mieszkańców.

Grodziszczanie kwestionariusz mogą wypełnić elektronicznie. W ankiecie „Oceny potrzeb realizacji określonych rodzajów działań związanych z rewitalizacją gminy Grodzisk Mazowiecki” znajdziemy m.in. pytania o obszary, które wymagają interwencji ze względu na przestępczość patologie społeczne, zanieczyszczenie środowiska, czy problemy związane z jakością życia.

Jak informują władze gminy, to element „konsultacji społecznych dotyczących kierunków działań rewitalizacyjnych., rozumianych jako proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych na zdegradowanych terenach gminy, przyczyniający się do poprawy jakości życia ich mieszkańców, przywrócenia ładu przestrzennego, gospodarczego i odbudowy więzi społecznych”. Ankieta dostępna jest tu.

W Milanówku przepytywanie mieszkańców będzie odbywało się nie w internecie, a na ulicach. Przed trzy dni (19, 20, 22 marca) w najbardziej ruchliwych częściach miasta, takich jak targowisko miejskie, okolice sklepów, kościołów czy dworca PKP, będzie można spotkać osoby zbierające opinie przechodniów w specjalnym kwestionariuszu. – Ankieta będzie miała na celu zebranie opinii mieszkańców na temat preferowanych kierunków rozwoju miasta i prowadzonej polityki przestrzennej – wyjaśnia milanowski urząd.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.