Przepust w ul. 3 Maja nadal w remoncie

Pruszków

Choć prace związane z remontem przepustu w drodze wojewódzkiej nr 718 miały zakończyć się pod koniec lipca, to nadal trwają. Kiedy nastąpi finał robót drogowych?

Ulica 3 Maja w Pruszkowie jest niezwykle ważna, pozwala kierowcom dojechać do autostrady A2. Każdego dnia przejeżdżają tamtędy tysiące pojazdów. Z powodu remontu przepustu znajdującego się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718 zwężono jezdnię do jednego pasa, co powoduje znaczne utrudnienia w ruchu zwłaszcza w godzinach szczytu. Kierowcy z niecierpliwością czekają na zakończenie prac, jednak nie nastąpi to zbyt prędko…

Inwestycja prowadzona jest na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jeszcze przed startem robót drogowych mówiono o tym, że ostateczny termin wykonania tego zadania to koniec czerwca. Tak się nie stało. W związku z tym przedłużono remont kolejny miesiąc. Dziś wiemy, że prace się nie zakończyły.

Dlaczego to wszystko tak długo trwa? – Ze względu na zwiększony zakres robót potrzebnych do wykonania, a które wyniknęły w trakcie prowadzenia prac remontowych, jak  również ze względu na wysoki stan wód w miesiącu lipcu (sześciokrotnie wykonawca robót musiał przerywać prowadzenie prac) w obecnej chwili nadal trwają roboty budowlane – tłumaczy Mariusz Kozera, zastępca dyrektora ds. inwestycji MZDW.

Kiedy zakończy się remont? – Rozumiejąc potrzeby mieszkańców oraz wzmożenie ruchu w miesiącu wrześniu zarówno zamawiający jak i wykonawca starają się aby zakończenie robót budowlanych związanych z remontem przepustu nastąpiło do końca sierpnia – wyjaśnia Kozera.

Jak udało się nam ustalić prawdopodobnie dziś wykonawca przeniesie się na drugą stronę jezdni.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.