Przeklęta Cierlicka

Region

Cierlicka to ulica, która w ostatnim czasie zyskała miano przeklętej. Przebudowa tunelu oraz budowa nowego ronda zakorkowała nie tylko warszawską dzielnice Ursus, ale i pobliski Piastów. Niestety niedługo w tym rejonie pojawią się kolejne utrudnienia.

Na początku było rondo

Nowe rondo przy ulicy Cierlickiej miało pomóc kierowcom w rozładowaniu ruchu przebiegającego przez Ursus. Już sama budowa wywołała ogromne utrudnienia, które korkowały nie tylko sam Ursus, ale również Włochy czy Piastów. Gdy oddawano rondo do użytku kierowcy odetchnęli z ulgą, jednak nie na długo. Okazało się bowiem, że rondo jest zbyt małe dla przegubowych autobusów i samochodów ciężarowych. W kwietniu drogowcy ponownie przebudowali i poszerzyli rondo.

Wiadukt w fatalnym stanie

Niedługo kierowcy będą musieli zmagać się z kolejnymi utrudnieniami. Tym razem do remontu idzie wiadukt w ciągu ulicy Traktorzystów usytuowany nad Cierlicką. Arteria jest w fatalnym stanie i wymaga pilnego, a wręcz natychmiastowego remontu. Zarząd Dróg Miejskich już ogłosił przetarg na jego przebudowę. Jeśli nie pojawią się utrudnienia w procedurach przetargowych być może prace budowlane uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Za jednym zamachem

W tym momencie nasuwa się pytanie czy remont wiaduktu nie mógł być prowadzony równolegle do prac na Cierlickiej. Adam Sobieraj, rzecznik ZDM podkreśla, że taka możliwość nie mogła być nawet brana pod uwagę. Podczas budowy ronda objazd był kierowany właśnie wiaduktem na Traktorzystów. Zakres prac modernizacyjnych na wiadukcie obejmuje również wymianę barierek oraz nawierzchni. To oznacza, że ten odcinek może zostać zamknięty dla ruchu na czas remontu.

Miejmy nadzieje, że prace modernizacyjne pójdą szybko i sprawnie, a kierowcy nie będą musieli stać godzinami w ogromnych korkach.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.