Przejście na PKP w trzecim kwartale roku?

Milanówek

Taką informację przekazał magistrat w Milanówku. Niestety milanowianie nie prędko będą mogli skorzystać z podziemnej przeprawy, która pod torami łączy obie strony miasta-ogrodu.

– Przedłużający się remont peronu i przejścia podziemnego niepokoi wielu mieszkańców – czytamy na stronie Milanówka. I trudno się temu dziwić. Nie tylko mieszkańcy Milanówka narzekają na remont prowadzony przez PKP PLK. W innych miejscowościach również zdarzyły się przesunięcia terminów w związku z remontem linii kolejowej nr 447.

Od milanowskiego urzędu dowiadujemy się również, że wiata nad wejściem na peron jest w dużo gorszym stanie niż oceniał to wcześniej inwestor. Zdecydowano się ją rozebrać i odbudować. A to oczywiście spowoduje opóźnienia… Aktualnie trwają prace projektowe oraz pozyskiwane są zgody administracyjne konieczne do wykonania robót. Nowa wiata będzie podobna do starej, ale dostosowana do obecnych wymogów budowlanych

Teraz trochę o terminach… – Niestety z informacji uzyskanych o PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wynika, że do czasu zakończenia prac nad wspomnianą wiatą, przejście podziemne nie będzie mogło być udostępnione pasażerom. Ma to nastąpić w III kwartale bieżącego roku. Otwarcie przejścia uzależnione jest również od trwających obecnie prac przy budowie kolektora odwadniającego – powiadomił milanowski urząd.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Przejście na PKP w trzecim kwartale roku?”

 1. Grudowianin pisze:

  CZY MA KTOŚ MOŻE INFORMACJE, kiedy będzie budowana kładka przez tory PKP w Brwinowie, co było obiecane przez obecnego burmistrza Kosińskiego (PO) w kampani przedwyborczej ?
  a MOŻE wypowie się tzw. „dobro wspólne” w tej sprawie?
  CZEKAMY !

 2. Mieszkaniec pisze:

  A czy wiadomo coś o terminie otwarcia dworca w Pruszkowie, a dokładniej przejśca podziemnego na peron?

 3. Monika pisze:

  W Pruszkowie też marazm i mizeria. Przy budowie tunelu na Działkowej „pracuje” po kilku pracowników, z czego większość przygląda się jednemu pracującemu. Na peronie trudno zobaczyć ekipę budowlaną, a tunel na peron czeka chyba na wieczne nigdy. Tak spapranej inwestycji trudno szukać gdzieś indziej. Co na to PKP PLK i Ministerstwo Infrastruktury? Czy WPR24 może niezapowiedzianie wpaść na teren budowy? Wykonawca robi sobie kpiny.

 4. KEK pisze:

  TOP KEK CO ZA PARODIA, żeby 2 lata coś takiego remontować XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły