Przejście gotowe, ale zamknięte?

Piastów

Pasażerów PKP z Piastowa czekała w czwartkowy poranek niemiła niespodzianka. Kolejarze zamknęli na głucho przejście podziemne od strony ul. Lwowskiej.

Mimo, że prace w tunelu dla pieszych oficjalnie jeszcze się nie zakończyły, to wielu podróżnych korzystało już z podziemnego korytarza, traktując go jako najszybszy i najbezpieczniejszy sposób dostania się na peron. Dotąd nie było one zabezpieczone tak, aby uniemożliwić dostanie się tam osobom postronnym.

Zmieniło się to w czwartek rano, kiedy przed wejściem do tunelu od strony ul. Lwowskiej stanęła metalowa kratka. Dlaczego właśnie teraz PKP PLK zdecydowały się na takie rozwiązanie? – Przejście podziemne na przystanku w Piastowie jest cały czas terenem budowy i za jego właściwe zabezpieczenie odpowiada wykonawca. Wykonawca został zobowiązany do właściwego zabezpieczenia terenu. Cały czas kontynuowane są prace wykończeniowe. Planowane jest oddanie obiektu do użytku wiosną tego roku. Do czasu oddania do użytku przejścia pasażerowie mogą korzystać z bezpiecznego, tymczasowego przejścia w poziomie szyn – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Tymczasem nieco inne wieści płyną z piastowskiego samorządu. Przemysław Worek, przewodniczący rady miasta, poinformował mieszkańców za pośrednictwem internetowego forum, że przejście jest już gotowe. – 9 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli miasta z wykonawcą inwestycji oraz PLK. Przejście pod torami jest już gotowe, ale z uwagi na akty wandalizmu zaistniała potrzeba wykonania dodatkowych prac. Zapewniono przedstawicieli miasta, że przejście będzie otwarte z początkiem lutego – czytamy we wspisie przewodniczącego rady.

O wyjaśnienie ponownie zwróciliśmy się do PKP PLK. Czekamy na odpowiedź.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Przejście gotowe, ale zamknięte?”

 1. Gość z Piastowa pisze:

  kiedy wreszcie otwarte będzie wejście na peron nr 1 w k.W-wy od ul.Gęsickiego , może trzeba poświęcić ???? , bo msza żałobna była odprawiona przez burmistrza przed remontem

 2. Kerim pisze:

  To tak jakby wam powiedziano, że mieszkanie wasze jest oddane do użytkowania , ale wchodzić będziecie do odwołania przez balkon.

 3. ulubieniec drobiu. pisze:

  To skandal, CBA powinno sprawdzić umowę, nie ma takiej opcji żeby opłacało się przedłużać celowo remont, musi być jakiś haczyk który powoduje takie przedłużenie jest opłacalne. Ta budowa i remont nie powinny trwać dłużej niż 3 miesiące.

 4. Mk79 pisze:

  Caly ten remont to jedna wielka kpina.
  Czas, koszty, jakość, rezultaty.
  Dno!

 5. pułtusk pisze:

  Czyli wsio normalno.

 6. Piastun pisze:

  Panie Przemysławie Worek; czas robienia z mieszkańców wyborczych bałwanów już minął. Teraz może Pan z burmistrzem, kolegą od wyborczych geszeftów co najwyżej śnieżnego bałwana z długi nosem ulepić. Musi się pan też przyzwyczajać, że sukcesy będą burmistrza Szuplewskiego a porażki przewodniczącego Worka 😉

 7. mieszkaniec pisze:

  Niech szybko to zrobią, bo przejście w poziomie szyn to ślizgawka. Ludzie się przewrócą i ewentualnie coś złamią naciągną sobie mięśnie.

 8. mieszkaniec pisze:

  Niech szybko to zrobią i bez problemu. Przejścia w poziomie torów podczas zimy to ślizgawka. Niech ktoś się przewróci i może będzie jakieś zdarzenie.

 9. Sebix pisze:

  Takie lanie wody że hej, widać ze autor nie przechodził przez tunel. W tunelu panuje jeden wielki bajzel i haos. Poręcze przy schodach nie są zamontowane, z sufitu gdzieniegdzie zwisały kable. Teraz zimą łatwo o poślizgnięcie się na schodach więc moim zdaniem to było powodem zamknięcia tunelu , a że wcześniej było otwarte podejrzewam że komuś nie chciało się iść wiaduktem i sobie przesunął siatkę itd 😉

 10. Anonim pisze:

  Co z Pruszkowem? Jakaś fotorelacja? Informacje z budowy tego bardzo krótkiego odcinka tunelu? Kiedy oddanie? Dlaczego to trwa tak długo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły