Przejścia w październiku, tunel pod koniec roku

Region

Wracamy do tematu remontu linii podmiejskiej nr 447. I niestety, nie mamy dobrych wieści. Z przejść podziemnych na stacjach w Pruszkowie i Milanówku pasażerowie skorzystają pod koniec roku. Podobnie jak z tunelu w ciągu pruszkowskiej ulicy Działkowej...

Remont podmiejskiej nitki to niemal niekończąca się historia. Pociągi co prawda jeżdżą, ale szlak nadal przypomina plac budowy. Zamknięte są przejścia podziemne w Pruszkowie i Milanówku, podróżni muszą korzystać z niezbyt wygodnych tymczasowych dojść na perony. Cierpią na tym także mieszkańcy, bo w obu przypadkach tunele stanowią także łącznik między jedną i drugą częścią miasta. Jeszcze do niedawna ze strony PKP PLK padało zapewnienie, że to już tylko kwestia czasu, a wiosną uda się otworzyć wszystkie przejścia podziemne na odcinku od stacji Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki. – Wymagamy od wykonawcy zakończenia robót we wszystkich przejściach podziemnych do końca marca – mówił nam na początku lutego Karol Jakubowski z biura prasowego PLK.

Obietnica brzmiała stanowczo, choć żeby ją zweryfikować wystarczyło odwiedzić niektóre stacje i na własne oczy zobaczyć, że jeszcze wiele brakuje do zakończenia prac. Powątpiewania w te zapewnienia nie kryli pasażerowie. I jak się okazuje, mieli rację. W Milanówku i Pruszkowie przejścia podziemne mają być gotowe za prawie pół roku. – W przypadku przejść podziemnych w Pruszkowie i Milanówku roboty wewnątrz obiektów to również głównie roboty wykończeniowe, między innymi układane są kable pod SDIP. Ze względu na zwiększone zakresy przebudowy tych obiektów, czyli rozbiórki i dobudowy zadaszeń klatek schodowych (ich stan był o wiele gorszy niż przewidywano, konieczne były ustalenia z konserwatorem zabytków) przejścia będą oddane do użytkowania do końca października tego roku – informuje Karol Jakubowski.

Jak dodaje, wykonawca udostępnił przejścia podziemne na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Brwinów. – W większości tych obiektów obecnie wykonywane są ostatnie prace wykończeniowe, między innymi przy windach i systemie dynamicznej informacji pasażerskiej. Do czasu zakończenia wszystkich prac w tunelach funkcjonować będą tymczasowe dojścia w poziomie szyn – zaznacza przedstawiciel PKP PLK.

Prace wykończeniowe trwają także na nowym przystanku w Parzniewie i w tunelu w ciągu ulicy Działkowej w Pruszkowie. Na ten drugi obiekt mieszkańcy czekają z niecierpliwością nie mniejszą niż na koniec remontu stacyjnego przejścia dla pieszych. I tu znów wieści nie są dobre. Tunel miał być gotowy w lipcu, ale wiadomo już, że tego terminu nie uda się dotrzymać. – Obecnie w tunelu drogowym w Pruszkowie wykonywana jest płyta denna obiektu oraz izolacja. Wykonawca szykuje się do robót drogowych oraz wykonania układu dróg lokalnych. Planowane oddanie do użytkowania obiektu to IV kwartał tego roku – wyjaśnia Jakubowski.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 31

31 odpowiedzi na “Przejścia w październiku, tunel pod koniec roku”

 1. maciej pisze:

  nie nie, tunel miał być gotowy we wrześniu ubiegłego roku. podobnie jak perony, budynki stacji i przejścia podziemne na całej trasie.

  zawsze to powtarzam i napiszę jeszcze raz: na tym świecie niżej karalucha tylko kolejarz.

 2. Raf pisze:

  Co oni tam tyle czasu remontują ?? kopią drugi tunel pod obecnym czy co?? przecież on nie dawno był zrobiony.

 3. Albert pisze:

  Z planowanych 12 miesięcy budowy tunelu będzie 30 w najlepszym wypadku, to absolutny skandal.

 4. Mieszkanka pisze:

  Przecież musza czymś się pochwalić tuż przed wyborami,a czym jak nic się nie dzieje,to chociaz będą mieli temat oddania stacji PKP i tunelu i to będzie ten „ haczyk” aby pozyskać głos wyborców

 5. OBSERVER pisze:

  RÓBTA TAK DALEJ.

 6. Podróżny pisze:

  Nic dziwnego od kilku miesięcy nie widziałem robotników w przejściu podziemnym w Pruszkowie więc jak się łaskawie zjawią to może w październiku zrobią bo samo to na pewno się nie zrobi.

 7. observer pisze:

  LENIN W PAŹDZIERNIKU A KOTY W MARCU.

 8. Głos pisze:

  Dopóki Polską nie będą rządzić Polacy, takie jawne kpiny i okradanie Państwa i Polaków będą na porządku dziennym!

 9. Yngwie pisze:

  To jest dowcip. Tysiące ludzi dziennie miesiącami musi chodzić na około po blocie i tracic czas czekając na otwarcie szlabanu bo oni kładą sobie kabelki, jak im się przypomni, że mają rozgrzebana budowe. Kolej jest dla kolejarzy w tym kraju.

 10. Janusz pisze:

  Te remonty to jedna wielka kpina. Powinny za to polecieć głowy, ale jak zawsze będą premie i pochwały jak się ta część cyrku skończy. Szkoda. Grunt że będą drogi rowerowe. Grunt że na wp będą nadal ciągle wypadki. Grunt że na nowy wiadukt poczekamy z 5lat po czym i tak zbudują jakiś bubel. Pruszków to miasto absurdów. Nasze włodarze powinni mieć siedzibę w Tworkach.

 11. Adam J pisze:

  Brawo panowie z PKP, oby tak dalej robota pali się Wam w rękach. Może zwolnijcie troszkę bo to nie na miejscu pracować w takim tępie. A teraz na poważnie wstyd i żenada nie wiem co jeszcze napisać, po prostu brak słów na Waszą robotę. Panie Prezesie, czy już wogóle Pan nie panuje nad Pańską firmą, same opóżnienia. Bo jeśli tak jest to czas odejść.

 12. mieszkaniec01 pisze:

  kolejny termin na tunel. żenada dawno powinni ta firmę zwolnić. przechodzę ta droga przez tory dzień w dzień i mało kiedy widać żeby coś się tam dział o . co na to nasz prezydent? może wreszcie by zareagował w tej sprawie

 13. ppo pisze:

  tylko w polskim chlewie firmy tak działają. Normalnie na świecie jak jest umowa, to jest termin i jest kara umowna w takiej wielkości, że żadna firma nie ryzykuje jej płacenia z powodu przekroczenia. Pracuje się wtedy 24h na dobę i zatrudnia dodatkowych pracowników

  A w chlewie? Termin zakończenia do października 2017? lol przedłużamy do zimy 2018 i co nam zrobicie, możecie possać kukle

 14. ... pisze:

  Żałosne…

 15. loża@szyderców pisze:

  A mianowicie o który rok się rozchodzi?

 16. leo pisze:

  Dzień dobry Pruszków. Brawo Pruszków. A to początek dopiero, tego co nas czeka. Zostańcie Państwo z nami 🤔

 17. Gość pisze:

  TO JAKAŚ KPINA!!! co na to władze miasta? Pan Prezydent? a zapomniałem, nie ma czasu bo robi sobie selfie na facebooka

 18. Mm3m pisze:

  To jest skandal. Obecnie na stacji w Pruszkowie zero jakichkolwiek robotników–nic się nie dzieje, przy tunelu kręci się z 5 robotników. A włodarze z PKP dostali premię na oddanie linii do użytku. Brawo tak trzymać

  • Bibi pisze:

   Należało, się to dostali premie!!!
   Teraz jest czas doceniania tych,co :
   dużo obiecują,
   nic nie robią,
   na niczym się znają
   ważne,że są doceniani przez pryncypałów !

  • Żbikowianka pisze:

   Teraz każdemu należy się premia i niech biorą jak im dają,to znaczy,że zasłużyli na premie

 19. Obiektywny pisze:

  Intercor! Co? Ty SZMATO!

 20. pruszkowianka pisze:

  Haha, to jakiś żart? A kary będą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły