Przejęto działkę w Ursusie

Region

Działkę przy ul. Bieńczaka w Ursusie, która blokowała budowę południowej obwodnicy Warszawy, przejęli w piątek urzędnicy w asyście policji – poinformował portal Gazeta.pl.

Właściciel działki nie chciał wcześniej zgodzić się na jej oddanie, bo nie uznał wysokości odszkodowania. Odwoływał się do Ministerstwa Infrastruktury i do sądów. Przegrał we wszystkich instancjach. W takiej sytuacji wojewoda mazowiecki musiał dokonać egzekucji. Według Małgorzaty Tarnowskiej, rzeczniczki mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do przejęcia pozostało jeszcze siedem nieruchomości. Trzeba je przejąć w ciągu najbliższych miesięcy, bo wykonawca południowej obwodnicy Warszawy nie może prowadzić prac na wszystkich odcinkach.

Najwięcej problemów może sprawić dwupiętrowy blok komunalny przy ul. Emaliowej na osiedlu Załuski we Włochach, w którym mieszka jeszcze sześć rodzin. – Tym, którzy zostali, nie podobają się proponowane lokalizacje – powiedział Gazecie.pl Jerzy Kowaliszyn, wiceburmistrz dzielnicy Włochy. – Być może pojawią się jakieś wolne mieszkania we Włochach, ale szanse na to są niewielkie.

Południowa obwodnica Warszawy ma być przejezdna w maju 2012 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.