Przejęli nielegalne automaty do gry

Milanówek

Na terenie Milanówka zlikwidowano kilkanaście nielegalnych automatów do gry. To wynik wspólnych działań straży miejskiej i urzędu celnego.

O efektach swojej pracy poinformowali milanowscy strażnicy. – W trakcie złożonych i wnikliwie prowadzonych czynności funkcjonariusze Straży Miejskiej wytypowali w naszym mieście punkty, w których prawdopodobnie mają miejsce nielegalne gry hazardowe. Strażnicy Miejscy o swoich ustaleniach niezwłocznie poinformowali Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Działania zainicjowane przez milanowskich strażników miejskich okazały się trafne – czytamy w komunikacie jednostki.

Zabezpieczono kilkanaście maszyn służących do nielegalnego hazardu. – Zakrojone na szeroką skalę operacje Działu Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przyniosły wymierny skutek. W ostatnim czasie, na terenie Milanówka zajęto 12 nielegalnych automatów do gier hazardowych i wszczęto dochodzenia karne skarbowe z art. 107 par. 1 KKS – zaznaczają milanowscy funkcjonariusze.

Mimo zaostrzonych przepisów i wysokich kar za udostępnianie tego typu automatów, wciąż jeszcze można na nie trafić. Od początku tego roku do magazynów Izby Administracji Skarbowej w Warszawie trafiło 171 takich maszyn o szacunkowej wartość około 1,7 mln zł. – Automaty do gier hazardowych bardzo często są umieszczane w niepozornych miejscach takich jak lokalne bary, kioski lub małe sklepy spożywcze. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby wynajmujące powierzchnię na której ustawiona jest maszyna do gry często nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności karnej-skarbowej jaka na nich ciąży. Jestem przekonany, że świadomość konsekwencji pozwoli na racjonalne podejmowanie decyzji w tym obszarze, bowiem kary za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji wynoszą nawet 100 tys. zł od każdej zabezpieczonej maszyny. Ponadto zgodnie z prawem odpowiedzialność ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale przede wszystkim właściciele lokali, w których się one odbywają – mówi Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.