Przejazd w Regułach zamknięty, a informacji brak…

Reguły

Wczoraj (10 października) został zamknięty przejazd kolejowy przez tory „wukadki” w Regułach. Problem w tym, że nikt nie poinformował o tym kierowców.

Otrzymaliśmy lawinę wiadomości w tej sprawie. Mieszkańcy skarżą się, że przejazd zamknięto nie zamieszczając nigdzie wcześniej informacji na ten temat. – Wczoraj po południu jadąc ul. Regulską natknąłem się na zamknięty przejazd przez tory WKD. Jak długo będzie zamknięty? – pyta Daniel.

– Zamknęli przejazd w Regułach, a mało kto o tym wie, bo nigdzie nie można znaleźć informacji. Za skrzyżowaniem z ul. Wiejską stał jedynie znak „ślepa ulica” i tyle… Jak można zamknąć tak ważny szlak drogowy i nie poinformować o tym? – napisał Michał w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.

Czemu zamknięto przejazd? – Przejazd kolejowy został zamknięty w związku z przebudową infrastruktury w ramach zabudowy dodatkowych zabezpieczeń ostrzegających o zbliżających się pociągach – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Dlaczego nikt nie poinformował o takiej sytuacji? – Za opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, uzgodnienie z zarządcą drogi, w tym przypadku: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie, oraz oznakowanie dróg w terenie, czyli zamieszczenie informacji o objazdach z odpowiednim wyprzedzeniem odpowiada wykonawca robót. Swoje obowiązki w tym zakresie ma on zapisane w zawartej umowie, analogicznie jak w przypadku wykonawcy remontu toru nr 2 w okresie wakacyjnym lub obecnym dotyczącym toru nr 1 – odpowiada Kulesza.

Udało się nam ustalić, że przejazd w ciągu ul. Regulskiej będzie nieczynny do 18 października włącznie. Jego zamknięcie nie ma wpływu na ruch pociągów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.