Przedszkolne wyjaśnienia

Region

Wiemy już, czym dyrekcja nowo otwartego przedszkola przy ul. Antka 7 kierowała się przy wyborze najemcy trzech sal o łącznej powierzchni około 400 mkw.

Po naszej czwartkowej publikacji dot. niejasnych kryteriów wyboru najemców sal w publicznym przedszkolu przy ul. Antka w Pruszkowie udało nam się wreszcie porozmawiać z dyrektorem tej placówki. Pani Alicja Jastrzębska zadzwoniła wczoraj do naszej redakcji z wyjaśnieniami, które wcześniej próbowaliśmy zdobyć.

– Wybrałam szkołę tańca, ponieważ nikt inny nie zgłosił się z ofertą – tłumaczy dyrektor Jastrzębska. Nie kryje również, że zna założyciela szkoły tańca i ruchu. – Od kilkunastu lat prowadzi w przedszkolu dla dzieci naukę tańca. W ramach długoletniej współpracy udało mi się utargować niższą cenę na prowadzenie zajęć dodatkowych – podkreśla.

Dyrektor Jastrzębska zapewnia, że chce jak najefektywniej wykorzystać budynek nowo powstałego przedszkola. – Marnotrawstwem byłoby, gdyby budynek po południu, to jest kiedy dzieci idą do domu, stał pusty. Zależy mi, aby stał się też miejscem służącym integracji mieszkańców. Miejscem w którym mogliby mile i aktywnie spędzać czas – dodaje. Z tego powodu wynajęte zostały pomieszczenia na prowadzenie zajęć judo i koszykówki. Będą one wykorzystywane po godzinie 17.30. Dochody z tytułu najmu zasilą fundusz specjalny przedszkola.

Do wynajęcia jest jeszcze jedna sala o powierzchni blisko 100 mkw i czeka na chętnych z ofertami. Co należy zrobić aby je wynająć? – Wystarczy zadzwonić do przedszkola i umówić się na spotkanie – puentuje dyrektorka.

Komentarz redakcji
Pani dyrektor zapewnia, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, ponieważ nikt nie zgłosił się z ofertą. To nie do końca prawda. Wiemy o przynajmniej dwóch podmiotach, zainteresowanych wynajęciem pomieszczeń w nowym przedszkolu przy ul. Antka. To na skutek informacji otrzymanej od jednego z nich zainteresowaliśmy się sprawą. Drugi z nich, z powodu braku informacji o ewentualnym przetargu, usiłował dowiedzieć się o możliwości wynajęcia pomieszczeń za pośrednictwem strony internetowej miasta, zadając pytanie prezydentowi. Jaka była odpowiedź prezydenta Starzyńskiego przeczytać można w jednym z komentarzy do naszego poprzedniego artykułu. Ale być może nie mieli aż tyle szczęścia i cierpliwości by dodzwonić się do pani dyrektor. Jak trudno tego dokonać przekonała się na własnym przykładzie nasza dziennikarka. Myślę, że gdyby stosowna informacja ukazała się w odpowiednim czasie na stronie internetowej miasta nie byłoby ani całego zamieszania, ani naszej interwencji, ani wymuszonych publikacją wyjaśnień ze strony władz miasta i dyrekcji przedszkola. Zgodnie z przyjętymi przez miasto zasadami przewidywalności i przejrzystości.

Aktualizacja: Dziękujemy naszej czytelniczce Oli, która zamieściła w komentarzu link do dzisiejszego artykułu z portalu Życia Warszawy. Jak widać lokal użytkowy należący do samorządu można wynająć w sposób przejrzysty i jasny dla mieszkańców.

http://www.zw.com.pl/artykul/513353_Tani_lokal_na_ciekawe_miejsce_.html

http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/prt/view/konkursy-profilowane.html

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.