Przedszkole przy ul. Lotniczej za rok

Region

Są duże szanse, by z początkiem roku szkolnego w 2012 r. dzieci rozpoczęły zajęcia w nowym przedszkolu przy ul. Lotniczej w Raszynie. Jako pierwsi prezentujemy, jak będzie wyglądać placówka dla setki dzieci.

Otym, że zakończył się proces przygotowywania koncepcji projektowej przedszkola przy ul. Lotniczej, poinformował Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn, na ostatniej sesji rady gminy 28 kwietnia. – Ten etap został zakończony. Musimy jeszcze załatwić sprawę zmiany zagospodarowania przestrzennego terenu z uwzględnieniem usług oświatowych – mówił Zaręba. Projekt przewiduje utworzenie czterodziałowego parterowego przedszkola dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Składać się będzie z czterech oddziałów, dla 25 osób każdy.

Przymiarki do jego budowy sięgają poprzedniej kadencji samorządu. Zakładano wtedy m.in. rozbiórkę przedszkola przy ul. Poniatowskiego i utworzenie w jego miejsce placówki dla ponad 200 dzieci. Zdaniem Andrzeja Zaręby wadą takiej koncepcji było to, że trzeba by wstrzymać zapisy do placówki przy ul. Poniatowskiego, a dzieci przenieść do innych, bo nie udałoby się w ciągu roku rozebrać i zbudować przedszkola na nowo. Dlatego wójt zdecydował się na zmianę koncepcji. W pobliżu przedszkola przy ul. Poniatowskiego ma powstać nowe. – Gdy zostanie oddane, będzie można pomyśleć o ewentualnym przeniesieniu dzieci ze starej placówki do nowej, rozbiórce przedszkola przy ul. Poniatowskiego i budowie w jego miejsce nowego – tłumaczy.

Obecnie materializuje się wizja wójta dotycząca przedszkola przy ul. Lotniczej. Koncepcja architektoniczna przewiduje tu parterowy budynek bez podpiwniczenia, z poddaszem. Dzieci będą mieć do dyspozycji cztery sale edukacyjne z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia na leżaki, zabawki i pomoce dydaktyczne. W każdej sali zostanie wydzielona przestrzeń do jedzenia posiłków, miejsce do zabawy oraz odpoczynku. Przewidziano też m.in. pokój dla logopedy i psychologa oraz wielofunkcyjną salę widowiskową o powierzchni 107 mkw. Jej układ pozwoli na rozstawianie podestu np. na występy przedszkolaków, zajęcia umuzykalniające czy ćwiczenia gimnastyczne. Na placu zabaw, oprócz piaskownicy i urządzeń do zabawy znajdą się także elementy zieleni zaprojektowane specjalnie dla maluchów. Łączna powierzchnia terenu przedszkola przy ul. Lotniczej ma wynosić 3990 mkw, z czego powierzchnia zabudowy budynku – 1080 mkw.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.