Przedszkole TUPTUŚ, czyli dobre miejsce dla dzieci

Art. Sponsorowany

Niepubliczne Przedszkole TUPTUŚ jest znane w Brwinowie i okolicy. To placówka oświatowa z wieloletnią tradycją, która dąży do ciągłego podnoszenia warunków pobytu dzieci jak i doskonalenia wiedzy i umiejętności kadry pedagogicznej.

Przedszkole prowadzi zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN, realizujące wszystkie założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu i znajomości środowiska lokalnego przedszkole stale poszerza zakres współpracy ze specjalistami tj. logopeda czy psycholog, wspierającymi poszczególne etapy rozwoju dzieci, oraz instruktorami szerokiej oferty zajęć dodatkowych tj. zajęcia sportowe, umuzykalniające czy rozwijające umiejętności i zainteresowania przedszkolaków w tym głównie wyobraźnię i  kreatywność. Ich oferta jest rokrocznie analizowana i  wzbogacana.

W dużym, nowocześnie wyposażonym budynku w pobliżu centrum miasta przy ul. Dworskiej 5 znajduje się również Niepubliczny Żłobek, zapewniając opiekę dzieciom w  wieku 1-3 lat, także tymi z deficytami rozwojowymi. Każde dziecko objęte jest fachową opieką pedagogiczną, w tym diagnozą osiągnięć dzieci i ich możliwości rozwojowych. Dzięki temu każdy rodzic otrzymuje pełną informację o rozwoju dziecka w  sferze fizycznej, psychicznej oraz emocjonalnej.

Od września br. przedszkole podjęło się realizacji zadania publicznego otwierając swoje drzwi dla dzieci czteroletnich, spełniających obowiązek przedszkolny w ramach współpracy z Gminą Brwinów.

Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom rodziców i ich dzieci przedszkole oferuje pobyt w kilku „pakietach” np. „Przedszkole za złotówkę”, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród brwinowskiej społeczności. Ponadto Żłobek TUPTUŚ uzyskał dofinansowanie w ramach resortowego programu MALUCH 2016, dzięki któremu wspomógł większą liczbę rodziców pragnących powierzyć swoją pociechę naszej opiece.

Dla dzieci, które dopiero rozpoczną przygodę z przedszkolem/żłobkiem organizowane są zajęcia adaptacyjne. Są one istotnym elementem prawidłowego i harmonijnego rozwoju sfery poznawczej i społecznej poprzez kontakt ze środowiskiem przedszkolnym a  doświadczenie pracowników stanowi wsparcie dla każdego nowego, nieraz trudnego, kroku w  przyszłość.

Ponadto placówka prowadzi świetlicę dla dzieci w wieku 7-10 lat, w  której zapewniamy opiekę pedagogiczną, pomoc w odrabianiu lekcji, udział w zajęciach z  języka angielskiego oraz wybranych zajęciach dodatkowych. Swoim zaangażowaniem wsparliśmy proces edukacji wielu uczniów, a kilku odniosło znaczące sukcesy.

TUPTUŚ jest jedną z nielicznych placówek w Polsce posiadającą w swojej ofercie możliwość transportu podopiecznych z domu do placówki i z powrotem do domu. Dzieci przewożone są Kinderbusem TUPTUŚ  wyposażonym  w dostosowane do wieku dzieci foteliki samochodowe. Dzięki tej opcji rodzice nie muszą martwić się odległością od przedszkola oraz ryzykiem spóźnienia do pracy.

Przestronny parking umożliwia rodzicom bezkolizyjne parkowanie. Otoczona zielenią, w  sąsiedztwie Parku Miejskiego i z dala od ruchu ulicznego placówka zapewnia podopiecznym maksimum bezpieczeństwa a rozległy plac zabaw – swobodną aktywność ruchową. Budynek posiada 4 sale dydaktyczne z wyodrębnionymi łazienkami, salę zajęć specjalistycznych i  rekreacyjnych, świetlicę, szatnię oraz stołówkę z  własną kuchnią. Sale są przestronne, kolorowe, wyposażone w bogatą bazę dydaktyczną oraz sprzęt multimedialny.

Więcej informacji można znaleźć tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.