Przedszkole na finiszu. Teraz formalności

Otrębusy

Dobiega końca budowa nowego przedszkola w Otrębusach. Wokół budynku trwają prace porządkowe, a sam obiekt niedługo będzie mógł przyjąć dzieci. Czy uda się to zrobić we wrześniu?

O postępach na placu budowy informowaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Często na prośbę rodziców przyszłych przedszkolaków z ul. Piaseckiego. Na zakończenie tej inwestycji oczekują oni bowiem z dużą niecierpliwością. Nowa placówka ma przyjąć setkę dzieci i stanowić odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców Otrębus i Kań, a tych, szczególnie rodzin z małymi dziećmi, systematycznie przybywa.

Na jakim etapie jest inwestycja? – Prace budowlane w przedszkolu i w jego sąsiedztwie powinny zostać zakończone w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Termin oddania obiektu zależeć będzie od terminów obowiązkowych kontroli: najpierw straży pożarnej i sanepidu a na koniec Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie. Dopiero po wydaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie przez PINB będziemy mogli otworzyć przedszkole – zaznacza Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Nowa placówka zastąpi przedszkole przy ul. Wiejskiej. Stary budynek zostanie zagospodarowany na nowo. W przyszłym roku planowana jest tam przeprowadzka ośrodka zdrowia, mieszczącego się obecnie w sąsiednim pałacyku Toeplitza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.