Przedszkole, które lubi pomagać

Pruszków

Nauczycielki wpadły na pomysł, dyrektor placówki zgodziła się, a dzieci wraz z rodzicami okazali dobre serca i zaangażowanie. Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie zorganizowało zbiórkę potrzebnych rzeczy z myślą o domu dla matek z dziećmi „Chleb Życia” w Brwinowie.

To była wewnętrzna zbiórka osób, które związane są z Przedszkolem Miejskim nr 11 w Pruszkowie. I trzeba przyznać, że wyjątkowo się udała. Wśród przedszkolnego grona wieść o zbiórce rozeszła się błyskawicznie, a co najważniejsze rodzice wraz z dziećmi pokazali jak dobrze potrafią się zmobilizować. Zebrano tyle darów, że nie było możliwości zabrania się „na raz” małym dostawczym samochodem. A został załadowany po brzegi. 

Akcję zorganizowały dwie nauczycielki. Skąd pomysł na organizację takiego przedsięwzięcia? – Rozmawiałam z panią dyrektor domu pomocy dla matek z dziećmi „Chleb Życia” i zaoferowałam naszą pomoc, bo wiemy, że w każdym domu samotnej matki jest trudno i praktycznie wszystkiego brakuje. Ponadto nasi rodzice często pytają czy nie mamy potrzebujących rodzin. W związku z tym zorganizowałyśmy taką akcję, pani dyrektor się na to zgodziła. Myślę, że fajnie to wyszło – mówi nam Katarzyna Tyburcy, nauczycielka z pruszkowskiego przedszkola.

To nie pierwsza taka akcja w jaką angażuje się placówka. – Jesteśmy przedszkolem, które lubi pomagać, włącza się we wszystkie tego typu akcje. My pomagamy przez duże „P”. Nasi rodzice bardzo chętnie włączają się w takie wydarzenia i jak widać uczestniczą aktywnie, więc wykorzystałyśmy to na maksa – zaznacza Edyta Orzechowska, druga z nauczycielek organizujących zbiórkę. 

Przekazanie darów odbyło się 23 października po godz. 10.00. Świadkami tego byliśmy również i my. Na miejscu trudno było nie zauważyć wielkich worków wypełnionych zabawkami, ubraniami oraz innymi potrzebnymi rzeczami. Pomoc kierowana jest nie tylko do dzieci, ale także samych matek. Całe to wydarzenie pokazuje, że przedszkole nie jest tylko placówką edukacyjną rozwijająca suchą wiedzę, ale miejsce, w którym uczy się życia, podejścia do innych, kreowania spojrzenia na świat oraz tego, że nie jesteśmy na tym świecie sami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.