Przedszkole już gotowe

Raszyn

Mieszkańcy Raszyna mogą już podziwiać nowe przedszkole przy ul. Poniatowskiego 18. Wraz z początkiem września w mury placówki zawitają dzieci.

Budowa przedszkola przy ul. Poniatowskiego była jedną z priorytetowych inwestycji gminy Raszyn. Prace wystartowały wiosną ubiegłego roku, obiekt jest gotowy. – Przedmiotowa budowa jest w trakcie odbiorów. Wyposażenie obiektu zakończy się według zawartych umów w połowie sierpnia 2017 roku. Rozpoczęcie działalności Przedszkola Nr 3 przy ul. Poniatowskiego 18 ma nastąpić w dniu 1 września 2017 roku – informuje Jolanta Osowiecka, sekretarz gminy Raszyn.

W 8-oddziałowej, nowocześnie wyposażonej, placówce znajdzie się miejsce dla 200 dzieci. Budynek przedszkola jest dwukondygnacyjny, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 990,3 m kw. W strefie wejściowej znajdują się szatnia, poczekalnia dla rodziców, sanitariaty, dodatkowo jest powiązana z salą wielofunkcyjną i foyer. Każda sala dydaktyczna wyposażona została w zespół sanitarny, magazyn, pomieszczenie socjalne dla nauczyciela oraz wyjście na taras. W budynku znajduje się również gabinet psychologa i logopedy. Warto wspomnieć, że obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dyrektorem raszyńskiego przedszkola nr 3 została Ewa Gac, która przez wiele lat prowadziła Bajkowe Przedszkole w Dawidach. A więc wszystko jest już prawie gotowe. Pozostaje tylko czekać na dzieci. – Do przedszkola będą mogły uczęszczać dzieci rodziców, którzy złożyli wnioski na rok szkolny 2017/2018, a nie otrzymały miejsca w przedszkolu gminnym, oraz dzieci przeniesione z punktu przedszkolnego przy ul. Szkolnej 2 w Raszynie. Referat Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Raszyn przekazał rodzicom dzieci, dla których zabrakło miejsca w przedszkolu informację o możliwości realizacji wychowania przedszkolnego w naszym nowym gminnym przedszkolu. Aktualnie do 11 sierpnia br. trwa proces składania deklaracji potwierdzających wolę umieszczenia dzieci przez ich rodziców do Przedszkola Nr 3 w Raszynie. Uruchomienie tej placówki zapewni miejsca w gminnej placówce przedszkolnej wszystkim dzieciom zamieszkującym na terenie gminy Raszyn – tłumaczy Osowiecka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.