Przedszkolaki pod urzędem. Burmistrz przeczytał im z balkonu bajkę

Grodzisk Maz.

W środowe południe przed urzędem miasta w Grodzisku pojawił się kolorowy tłum przedszkolaków, które głośno domagały się przeczytania im bajki przez burmistrza. Grzegorz Benedykciński odczytał z balkonu fragment fragment opowiadania o „Czarodzieju Prztyku”.

Ta nietypowa wizyta to element „Tygodnia Bibliotek”, akcji promującej czytelnictwo do której dołączył Grodzisk Mazowiecki. Dzieci z grodziskich szkół i bibliotek przemaszerowały przez miasto w ramach kolorowego happeningu, trzymając transparenty zachęcające do czytania. Przystanek pod urzędem miasta nie był jednak planowany… – Dzieci zrobiły niespodziankę i w liczbie ok. 200 stanęły pod Urzędem Miejskim z transparentami i hasłami promującymi czytanie. Gromkimi okrzykami domagały się, by burmistrz przeczytał im bajkę. Oczekiwaniom dzieci stało się zadość i Grzegorz Benedykciński odczytał z balkonu magistratu fragment opowieści o Czarodzieju Prztyku autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej – informuje grodziski magistrat.

Radości z tej nietypowej wizyty nie kryje sam burmistrz. – Mówię bardzo szczerze, nawet nie wiedziałem, że coś takiego będzie się działo. Będąc w gabinecie usłyszałem gwar, weszła do mnie jedna z nauczycielek z prośbą o przeczytanie bajki. Absolutne zaskoczenie, ale bardzo, bardzo miłe – mówi nam Grzegorz Benedykciński.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Przedszkolaki pod urzędem. Burmistrz przeczytał im z balkonu bajkę”

 1. Anonim pisze:

  …i co,dzieciaki się POPŁAKAŁY z „radości” ???

 2. Polonia pisze:

  LEGIA :- L -:

 3. judge pisze:

  Dorosłym czyta te bajki od kilku kadencji. I ciągle w nie wierzą. Jak dzieci, zupełnie jak dzieci …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły