Przedsiębiorcy poznali KAS

Pruszków

16 marca w starostwie powiatowym w Pruszkowie odbyła się konferencja „Nowe rozwiązana legislacyjne”. Przedsiębiorcy mieli okazję poznać się zasady funkcjonowania Krajowej Administracji Skarbowej.

Prowadzenie firmy to duże wyzwanie i konieczność znajomości przepisów. Przedsiębiorcy często podkreślają, że są one skomplikowane, a prawodawcy rzucają im kłody pod nogi. Tym razem ma być inaczej.

Od 1 marca funkcjonuje Krajowa Administracja Skarbowa, która powstała w wyniku reformy struktury administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej. Ministerstwo Finansów podkreślało, że to krok w dobrą stronę, który ułatwi funkcjonowanie przedsiębiorcom. Dla wielu z nich KAS pozostaje zagadką. Podczas konferencji „Nowe rozwiązana legislacyjne”, którą przygotowało Forum Gospodarcze Pruszkowa przedsiębiorcy  mieli okazję poznać bliżej zakres zmian.

Przede wszystkim KAS ma zapobiegać przestępczości oraz dać przedsiębiorcom komfort w postaci interpretacji przepisów. Uczestnicy konferencji w starostwie dowiedzieli się również m.in. o zmianach VAT czy elektronicznych formach składania zeznań podatkowych. Jeden z bloków tematycznych poświęcono polityce inwestycyjnej powiatu pruszkowskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.