Przedłużono śledztwo ws. zaginięcia Drzewińskich

Region

Do końca  marca przedłużono śledztwo w sprawie zaginięcia małżeństwa Elżbiety i Wiesława Drzewińskich z Milanówka. Wcześniej zakładano, że postępowanie będzie trwać do końca 2010 roku.

O przedłużeniu śledztwa poinformował w poniedziałek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej Jarosław Szubert. Dodał, że sprawa jest wielowątkowa i czynności śledcze wciąż trwają. Na chwilę obecną prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Elżbieta Drzewińska zaginęła w październiku 2006 r., po wyjściu z domu w Milanówku. Jej mąż zniknął w październiku następnego roku. Motywem porwania Drzewińskich, jak podawały media, mógł być konflikt o dom, w którym mieszkało małżeństwo. Dotąd nie wiadomo, jaki był los małżeństwa; nie znaleziono ich ciał.

Śledztwo początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Według mediów, w postępowaniu popełniono błędy, m.in. nie zabezpieczono zapisu monitoringu miejskiego, na którym widoczny miał być samochód porywaczy; nie przesłuchano także dokładnie świadków, którzy widzieli moment wciągania kobiety do samochodu.

W maju 2009 roku śledztwo zostało przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi. Postępowanie było przedłużane już kilkakrotnie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.