Przed zimą pomóż bezdomnym

Region

Pomaganie innym nie jest trudne, wystarczy tylko chcieć. Pokazuje to jeden z mieszkańców Raszyna, który zorganizował zbiórkę pieniężną na rzecz osób bezdomnych.

Zima to bardzo trudny okres dla osób, które nie mają stałego dachu nad głową. Noclegownie często są przepełnione, przez co bezdomni muszą szukać schronienia w innych miejscach np. centrach handlowych czy klatkach schodowych. Jednak najczęściej lądują na ulicy. Gdy temperatury spadają poniżej zera są oni narażeni na odmrożenia, a nawet śmierć. Co roku mrozy zbierają tragiczne żniwo. Takim osobom stara się pomóc mieszkaniec Raszyna. Zorganizował zbiórkę pieniężną na rzecz bezdomnych. Datki zostaną przeznaczone na zakup m.in. jedzenia i odzieży zimowej.

Michał Majdecki, jak sam o sobie mówi jest „zwykłym chłopakiem”, lecz robi niezwykłe rzeczy. – Obok osób bezdomnych przechodzi się obojętnie. Większość myśli, że oni sami sobie zgotowali taki los lecz to jest błędne rozumowanie. Za każdym bezdomnym stoi inna historia i inny bagaż doświadczeń. Chcę pomóc takim ludziom. Prowadzę zbiórkę pieniężną na stronie internetowej. Mój cel to 10 tys. zł. Kwota zostanie przeznaczona na zakup ubrań i jedzenia. Dotychczas pomagałem bezdomnym z własnych środków. Przygotowywałem im kanapki, gorące posiłki i napoje, ale to nie wystarcza – wyjaśnia Michał.

Jaki jest plan działania po zebraniu odpowiednich środków? Michał Majdecki: – Zbieram grupę wolontariuszy, którzy będą mi pomagać. Po zebraniu kwoty jednego dnia kupimy wszystkie potrzebne rzeczy, a następnie przygotujemy paczki. Dary będziemy rozdawać na terenie Warszawy oraz miast położonych przy niej m.in. w Pruszkowie, Raszynie, Piastowie czy Michałowicach. Ogólnie rzecz biorąc, wszędzie tam gdzie ich spotkamy.

Ale to nie wszystko. – W przyszłym roku chcę otworzyć fundację na rzecz bezdomnych. Tym osobom trzeba pomóc i naprowadzić ich na dobrą drogę – zaznacza.

Pomóc może każdy i to w łatwy sposób. Wystarczy wejść tutaj oraz wpłacić dowolną kwotę. Wszystko zajmie nie dłużej niż 10 minut. Wszyscy, którzy chcą się dołączyć do akcji pomagania bezdomnym mogą skontaktować się z Michałem poprzez maila: majdecki17@gmail.com.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.