Przed świętami nie popływamy

Pruszków

Jeśli planowaliście odwiedzić pruszkowską pływalnie przed i po świętach to nie mamy dobrej informacji. Pływalnia Kapry od 20 grudnia do 6 stycznia będzie zamknięta.

Jak co roku okres okołoświąteczny to moment gdy pruszkowska pływalnie robi przerwę technologiczną. Nie oznacza to jednak, że na basenie nic się nie dzieje. Wręcz odwrotnie. To czas kiedy obiekt przechodzi remont. W tym roku lista napraw jest dość długa. – Planujemy czyszczenie wentylacji oraz wymianę urządzeń znajdujących się na dachu obiektu. Wymienimy płytki w przebieralniach damskich oraz zmodernizujemy monitoring na pływalni. Chcemy wyczyścić pompy oraz wymienić płytki, które są uszkodzone. Jedną z najbardziej kosztownych rzeczy będzie wymiana parkietu do elektrolizy w wytwornicy chloru – wylicza Jacek Elżanowski, dyrektor Miejskiej Pływalni Kapry. – W czasie prac wymienimy również wodę we wszystkich basenach. To czasochłonny proces. Samo spuszczenie wody trwa 3 dni. Tyle samo zajmuje napełnienie ich wodą – dodaje.

Pruszkowski basen zostanie zamknięty 20 grudnia, a swoje podwoje ponownie otworzy 7 stycznia. – To dla nas najlepszy okres na prace remontowe. W tym czasie frekwencja na innych basenach nie jest zbyt duża – zaznacza Elżanowski.

W czasie zamknięcia pływalni zawieszone zostanie również funkcjonowanie punkt wydawania Pruszkowskiej Karty Mieszkańca.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Przed świętami nie popływamy”

 1. Jan Groszek pisze:

  remon remontem, ale przydałyby się zmiany, a może nawet nowy basen po stronie Żbikowa (teraz to trzeba zazwyczaj stać w korkach, a basen i tak przepełniony i dodatkowo, jak napisał robak duża część wyłączona dla zajęć).
  1. Przydałyby się przebieralnie dla rodzin, ogólna szatnia + kabiny do przebierania. Bo teraz to gdzie ma iść ojciec z 7 letnią córką, na stronę męską czy damską?
  2. po co czepki,? teraz już się od nich odchodzi
  3. czemu używacie śmierdzącego chloru, teraz też już są łagodniejsze zapachy na basenach.

 2. Piter pisze:

  Taaa. Jak zwykle.. Jak człowiek ma więcej czasu i chce uniknąć tłumów to nie poplywa bo remont. Gratulacje

 3. Robak pisze:

  Tja, jak co roku jedyny okres w którym można popływać bez bachorów w tym syfie (bo normalnie z 6 torów zostają 2 nie zajęte przez szkoły) to basen nieczynny
  z niecierpliwością czekam aż otworzy się drugi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły