Przed parkingiem przy urzędzie miasta pojawi się szlaban

Pruszków

W Pruszkowie na terenie urzędu miejskiego zostanie zainstalowany samoobsługowy system parkingowy. Skończy się darmowe parkowanie, ale tylko dla tych kierowców, którzy zostawią swoje pojazdy w innych celach niż załatwienie sprawy w magistracie.

W zakres prac wchodzi wybudowanie klasycznego systemu parkingowego składającego się z terminala wjazdowego, domofonu oraz szlabanu automatycznego. Inwestycja spowodowana jest zachowaniem kierowców, którzy na całe dnie pozostawiają pojazdy przy urzędzie.

– Z uwagi na to, że wielu mieszkańców wykorzystuje ten parking jako park&ride postanowiliśmy wprowadzić zmiany. Wiele osób pozostawia swoje samochody i jedzie komunikacją do Warszawy. Auta stoją całymi dniami, a czasami i nocami – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Problem pojawia się gdy przyjeżdżają interesanci i nie mają miejsca, by zaparkować swój samochód – dodaje.  

Po zmianach parking stanie się płatny, ale tylko dla tych kierowców, którzy zostawią pojazdy na dłużej. – Będzie to wyglądało w ten sposób, że każdy kto zaparkuje auto np. nie na dłużej niż dwie godziny to, nie zapłaci. Zatem interesanci nie będą uiszczali opłaty za postój – podkreśla Kurzela.

Co ciekawe domofon przy szlabanie będzie miał funkcję kontaktu ze strażą miejska. Także strażnicy uzyskają możliwość otwarcia i zamknięcia szlabanu ze swojej siedziby. Oprócz tego na budynku urzędu miejskiego pojawi się zewnętrzna kamera skierowana w stronę wjazdu.

Za montaż systemu odpowiedzialna bezie firma Unicars S.A. Za wykonaną pracę zainkasuje blisko 110 tys. zł. Termin realizacji zamówienia to 45 dni od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.